18 kwietnia 2013 Muzyka do filmu Modern Times zespołu DUCH NA ŻYWO!!!!

 DUCH ponownie sięga do kultowej twórczości Charliego Chaplina. Zespół tym razem wykona muzykę (komp. Justyn Małodobry) do jego ostatniego niemego dzieła - "Modern Times" (1936 r.) 

Grupa DUCH powstała w 2010 r. Od tego czasu zdobywa uznanie i wyróżnienia w konkursach, na festiwalach i koncertach.

Wystąpili m.in. na antenie TVP2, TV Polsat, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (PKS Festical 2013 - Nagroda Publiczności, Duża Scena SlotArt Festiwal 2012, Slot Fest "O Wschodzie", Festiwalu Rozstaje 2011, Warsaw Music Week 2012).

Jest to jeden z niewielu - jeśli nie jedyny – w Polsce zespół, który koncertuje z tego typu materiałem hipnotyzując podczas koncertu tak tajemniczą muzyką, jak i klimatycznym obrazem.

Start: godz.20:00

Wstęp: 15/20 zł

PROMO VIDEO z wcześniejszych pokazów:

http://www.youtube.com/watch?v=M6NZnvdGdTI

Więcej info:

http://www.facebook.com/DUCHpl

ZAPRASZAMY !!!

ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA

 

rozwiń
31 marca 2013 Szkoła Malarstwa i Rysunku ONAMATO zaprasza na kursy: malarstwa i rysunku, rysunku odręcznego oraz kurs Hobby-line!

Twoim marzeniem jest dostać się na renomowaną wyższą uczelnię artystyczną? A może lubisz po prostu tworzyć dla siebie? U nas nauczysz się malować, rysować, tworzyć rysunek architektoniczny. Przyjdź do nas i zobacz, który z kursów stworzony jest specjalnie z myślą o Tobie!

Jakie prowadzimy kursy?

kurs rysunku i malarstwa (dla kandydatów i nie tylko)
kurs rysunku odręcznego (dla kandydatów i nie tylko)
kurs Hobby-line (dla pasjonatów)

Kontakt:

tel. 534 662 628

tel. 882 528 133

e-mail: kursy@onamato.pl 

 

rozwiń
23 marca 2013 DUCH - muzyka na żywo do filmu Upiór w operze !!!


Start g.20:00
Bilety: 15 zł - ulgowy; 20 zł - normalny
DUCH po romantycznych wojażach z Charlie Chaplinem powraca do bardziej mrocznych klimatów.
Zespół tym razem zagra do filmu "Upiór w Operze" z 1925 r.
Więcej o filmie:
Oszpecony geniusz muzyczny skrywa się w podziemiach Paryskiej Opery strasząc tamtejszych artystów. Pewnego wieczoru rozkapryszona diva zostaje zastąpiona przez młodą Christine. Jej pierwszy występ urzeka nie tylko publiczność, ale i samego Upiora, który zakochuje się w młodej śpiewaczce, pragnąc uczynić z niej nową gwiazdę opery. Jednak o względy Christine zabiega również wicehrabia Raoul de Chagny…

Grupa DUCH powstała w 2010 r. Od tego czasu zdobywa uznanie i wyróżnienia w konkursach, na festiwalach i koncertach.

Wystąpili m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (Duża Scena SlotArt Festiwal 2012, Slot Fest "O Wschodzie", Festiwalu Rozstaje 2011, Warsaw Music Week 2012).

Jest to jeden z niewielu - jeśli nie jedyny – w Polsce zespół, który koncertuje z tego typu materiałem hipnotyzując podczas koncertu tak tajemniczą muzyką, jak i klimatycznym obrazem.
PROMO VIDEO z wcześniejszych pokazów:
Więcej info:
ZAPRASZAMY !!!
ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA

rozwiń
22 marca 2013 Wernisaż wystawy grafiki Kamila Basia i Alicji Kurek - Dwa spojrzenia

Wystawa "Dwa spojrzenia" to tak naprawdę dwa dyplomy magisterskie, wykonane w pracowni linorytu prof. Jana Bujnowskiego i obronione w 2012 roku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Biorąc pod uwagę niemal równoczesną realizację projektów, można się między nimi dopatrzyć zarówno pewnych (niezamierzonych!) podobieństw formalnych, jak i znacznych różnic w odbieraniu rzeczywistości przez oboje autorów. Pomysł wspólnej wystawy pojawił się jeszcze przed obroną, dlatego też stanowi ona pewnego rodzaju epilog trwającego przeszło rok procesu.

Kamil Baś urodził się w 1985 roku w Krakowie, gdzie mieszka do dziś. Jest absolwentem (między innymi) Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - rocznik 2012. Pięć lat studiowania grafiki zaowocowało nie tylko zdobyciem bądź pogłębieniem umiejętności oraz wiedzy, ale przede wszystkim pozwoliło mu na rozwinięcie świadomości w postrzeganiu świata i zapoczątkowało długą drogę poszukiwania własnego języka ekspresji.
Niemal od początku czuł pociąg do linorytu, nie było zatem zaskoczeniem, że to w tej technice - pod kierunkiem prof. Jana Bujnowskiego - zrealizował zarówno swój dyplom licencjacki, jak i magisterski (aczkolwiek w drugim przypadku posługiwał się także matrycami innego rodzaju oraz sięgnął do animacji). Poza grafiką warsztatową, próbuje swoich sił w obszarze fotografii i mediów cyfrowych.
W 2011 roku wziął udział w IV Ogólnopolskiej Wystawie Rysunku w Toruniu pod hasłem ”Rysować. Punkt i linia w przestrzeni otwartej”, na której otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia za projekt „Niebieski model do składania”. W roku 2012 uczestniczył w wystawie „W stronę fotografii” (Galeria Pauza), towarzyszącej międzynarodowej konferencji, zatytułowanej „W Stronę Obrazu. Fotografia w Europie Środkowej”, oraz w zorganizowanej z okazji nieudanego (jak się potem okazało) końca świata „Wielkiej Spontanicznej Wystawie Studentów Wydziału Sztuki”. W 2013 roku nadal żyje, a wieść niesie, że wciąż tworzy.
Alicja Kurek - urodzona 1988 roku w Nisku. Ukończyła w zeszłym roku studia magisterskie na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, prace magisterską obroniła pod kierownictwem profesora Jana Bujnowskiego w pracowni linorytu.


rozwiń
14 marca 2013 MUZYKA DO NIEMYCH FILMÓW vol. 7: CITY LIGHTS z Charlie Chaplinem na bis !


Z racji bardzo dużego zainteresowania poprzednim seansem, DUCH postanowił zagrać muzykę do "City Light" z Charlie Chaplinem raz jeszcze !
Start: 20:00
wstęp: 15 zł - ulgowy; 20 zł - normalny 
Grupa DUCH powstała w 2010 r. Od tego czasu zdobywa uznanie i wyróżnienia w konkursach, na festiwalach i koncertach. Wystąpili m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (Duża Scena SlotArt Festiwal 2012, Slot Fest "O Wschodzie", Festiwalu Rozstaje 2011, Warsaw Music Week 2012).
Jest to jeden z niewielu - jeśli nie jedyny – w Polsce zespół, który koncertuje z tego typu materiałem hipnotyzując podczas koncertu tak tajemniczą muzyką, jak i klimatycznym obrazem.
PROMO VIDEO z wcześniejszych pokazów:
http://www.youtube.com/watch?v=M6NZnvdGdTI
Więcej info:
http://www.facebook.com/DUCHpl
ZAPRASZAMY !!!
ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA

rozwiń
09 marca 2013 Projekt KARTECZKI


Projekt: "KARTECZKI"

NIEZWYKŁE spotkanie - z NIEZWYKŁYM artystą Zbigniewem Rossą - w NIEZWYKŁEJ sprawie... Projekt "KARTECZKI" jest tomikiem wierszy, chociaż w tym przypadku określenie TOMIK nie jest ani jednoznaczne ani do końca adekwatne..i właśnie ten fakt implikuje jego absolutną wyjątkowość...Jest to bowiem OBIEKT SZTUKI - i tu z kolei słowo SZTUKA może mieć wielorakie znaczenie , ponieważ odnosi się do każdego elementu tego wydawnictwa. Sztuką przede wszystkim jest oczywiście poezja Zbigniewa Rossy, ale określenie to, bez nadużycia, można również odnieść do samego projektu i sposobu jego realizacji. Niezwykłość "KARTECZEK" polega też na tym, iż oprócz przyjemności wynikającej z czytania poezji, możemy znaleźć dla:"NICH" inne zastosowania...

ZBIGNIEW ROSSA urodził się w Krakowie-Nowej Hucie w 1956 roku. Od ponad dwudziestu lat mieszka, pracuje i tworzy w USA w miejscowości SPARTA/kilkadziesiąt km od Nowego Jorku/ Jego twórczość nie ogranicza się tylko do pisania wspaniałych,wzruszających i mądrych wierszy, ale wybiega daleko "poza ramy".Współpracuje z artystami malarzami i grafikami. Owocem tych artystycznych spotkań są nie tylko tomiki w których połączone siły sztuki słowa i obrazu tworzą niepowtarzalny klimat, ale również inne działania twórcze pozwalające spojrzeć w sposób nowatorski nie tylko na Jego poezję, ale na poezję w ogóle. Jednym z takich działań są instalacje, które nazywa POEZJĄ PRZESTRZENNĄ i których integralną częścią jest wiersz wydrukowany na prześcieradle. Jest obywatelem świata, który ze swoją sztuką odwiedza różne miejsca w Europie i poza nią, zadziwiając swoimi pomysłami i niebanalnym "traktowaniem" swojej poezji.

Podczas spotkania odbędzie się koncert wiolonczelowy. Na spotkanie z POETĄ ZBIGNIEWEM ROSSĄ zapraszamy 9 marca o godzinie 18.00 do Galerii ONAMATO w Krakowie (ul. Bracka 7/4, II piętro). 

ZE WZGLĘDU NA CHARAKTER SPOTKANIA PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE PRZYBYCIE / DO GODZINY 17.55

tekst: Maryla Zaborska

rozwiń