23 marca 2013 DUCH - muzyka na żywo do filmu Upiór w operze !!!


Start g.20:00
Bilety: 15 zł - ulgowy; 20 zł - normalny
DUCH po romantycznych wojażach z Charlie Chaplinem powraca do bardziej mrocznych klimatów.
Zespół tym razem zagra do filmu "Upiór w Operze" z 1925 r.
Więcej o filmie:
Oszpecony geniusz muzyczny skrywa się w podziemiach Paryskiej Opery strasząc tamtejszych artystów. Pewnego wieczoru rozkapryszona diva zostaje zastąpiona przez młodą Christine. Jej pierwszy występ urzeka nie tylko publiczność, ale i samego Upiora, który zakochuje się w młodej śpiewaczce, pragnąc uczynić z niej nową gwiazdę opery. Jednak o względy Christine zabiega również wicehrabia Raoul de Chagny…

Grupa DUCH powstała w 2010 r. Od tego czasu zdobywa uznanie i wyróżnienia w konkursach, na festiwalach i koncertach.

Wystąpili m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (Duża Scena SlotArt Festiwal 2012, Slot Fest "O Wschodzie", Festiwalu Rozstaje 2011, Warsaw Music Week 2012).

Jest to jeden z niewielu - jeśli nie jedyny – w Polsce zespół, który koncertuje z tego typu materiałem hipnotyzując podczas koncertu tak tajemniczą muzyką, jak i klimatycznym obrazem.
PROMO VIDEO z wcześniejszych pokazów:
Więcej info:
ZAPRASZAMY !!!
ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA

rozwiń
22 marca 2013 Wernisaż wystawy grafiki Kamila Basia i Alicji Kurek - Dwa spojrzenia

Wystawa "Dwa spojrzenia" to tak naprawdę dwa dyplomy magisterskie, wykonane w pracowni linorytu prof. Jana Bujnowskiego i obronione w 2012 roku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Biorąc pod uwagę niemal równoczesną realizację projektów, można się między nimi dopatrzyć zarówno pewnych (niezamierzonych!) podobieństw formalnych, jak i znacznych różnic w odbieraniu rzeczywistości przez oboje autorów. Pomysł wspólnej wystawy pojawił się jeszcze przed obroną, dlatego też stanowi ona pewnego rodzaju epilog trwającego przeszło rok procesu.

Kamil Baś urodził się w 1985 roku w Krakowie, gdzie mieszka do dziś. Jest absolwentem (między innymi) Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - rocznik 2012. Pięć lat studiowania grafiki zaowocowało nie tylko zdobyciem bądź pogłębieniem umiejętności oraz wiedzy, ale przede wszystkim pozwoliło mu na rozwinięcie świadomości w postrzeganiu świata i zapoczątkowało długą drogę poszukiwania własnego języka ekspresji.
Niemal od początku czuł pociąg do linorytu, nie było zatem zaskoczeniem, że to w tej technice - pod kierunkiem prof. Jana Bujnowskiego - zrealizował zarówno swój dyplom licencjacki, jak i magisterski (aczkolwiek w drugim przypadku posługiwał się także matrycami innego rodzaju oraz sięgnął do animacji). Poza grafiką warsztatową, próbuje swoich sił w obszarze fotografii i mediów cyfrowych.
W 2011 roku wziął udział w IV Ogólnopolskiej Wystawie Rysunku w Toruniu pod hasłem ”Rysować. Punkt i linia w przestrzeni otwartej”, na której otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia za projekt „Niebieski model do składania”. W roku 2012 uczestniczył w wystawie „W stronę fotografii” (Galeria Pauza), towarzyszącej międzynarodowej konferencji, zatytułowanej „W Stronę Obrazu. Fotografia w Europie Środkowej”, oraz w zorganizowanej z okazji nieudanego (jak się potem okazało) końca świata „Wielkiej Spontanicznej Wystawie Studentów Wydziału Sztuki”. W 2013 roku nadal żyje, a wieść niesie, że wciąż tworzy.
Alicja Kurek - urodzona 1988 roku w Nisku. Ukończyła w zeszłym roku studia magisterskie na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, prace magisterską obroniła pod kierownictwem profesora Jana Bujnowskiego w pracowni linorytu.


rozwiń
14 marca 2013 MUZYKA DO NIEMYCH FILMÓW vol. 7: CITY LIGHTS z Charlie Chaplinem na bis !


Z racji bardzo dużego zainteresowania poprzednim seansem, DUCH postanowił zagrać muzykę do "City Light" z Charlie Chaplinem raz jeszcze !
Start: 20:00
wstęp: 15 zł - ulgowy; 20 zł - normalny 
Grupa DUCH powstała w 2010 r. Od tego czasu zdobywa uznanie i wyróżnienia w konkursach, na festiwalach i koncertach. Wystąpili m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (Duża Scena SlotArt Festiwal 2012, Slot Fest "O Wschodzie", Festiwalu Rozstaje 2011, Warsaw Music Week 2012).
Jest to jeden z niewielu - jeśli nie jedyny – w Polsce zespół, który koncertuje z tego typu materiałem hipnotyzując podczas koncertu tak tajemniczą muzyką, jak i klimatycznym obrazem.
PROMO VIDEO z wcześniejszych pokazów:
http://www.youtube.com/watch?v=M6NZnvdGdTI
Więcej info:
http://www.facebook.com/DUCHpl
ZAPRASZAMY !!!
ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA

rozwiń
09 marca 2013 Projekt KARTECZKI


Projekt: "KARTECZKI"

NIEZWYKŁE spotkanie - z NIEZWYKŁYM artystą Zbigniewem Rossą - w NIEZWYKŁEJ sprawie... Projekt "KARTECZKI" jest tomikiem wierszy, chociaż w tym przypadku określenie TOMIK nie jest ani jednoznaczne ani do końca adekwatne..i właśnie ten fakt implikuje jego absolutną wyjątkowość...Jest to bowiem OBIEKT SZTUKI - i tu z kolei słowo SZTUKA może mieć wielorakie znaczenie , ponieważ odnosi się do każdego elementu tego wydawnictwa. Sztuką przede wszystkim jest oczywiście poezja Zbigniewa Rossy, ale określenie to, bez nadużycia, można również odnieść do samego projektu i sposobu jego realizacji. Niezwykłość "KARTECZEK" polega też na tym, iż oprócz przyjemności wynikającej z czytania poezji, możemy znaleźć dla:"NICH" inne zastosowania...

ZBIGNIEW ROSSA urodził się w Krakowie-Nowej Hucie w 1956 roku. Od ponad dwudziestu lat mieszka, pracuje i tworzy w USA w miejscowości SPARTA/kilkadziesiąt km od Nowego Jorku/ Jego twórczość nie ogranicza się tylko do pisania wspaniałych,wzruszających i mądrych wierszy, ale wybiega daleko "poza ramy".Współpracuje z artystami malarzami i grafikami. Owocem tych artystycznych spotkań są nie tylko tomiki w których połączone siły sztuki słowa i obrazu tworzą niepowtarzalny klimat, ale również inne działania twórcze pozwalające spojrzeć w sposób nowatorski nie tylko na Jego poezję, ale na poezję w ogóle. Jednym z takich działań są instalacje, które nazywa POEZJĄ PRZESTRZENNĄ i których integralną częścią jest wiersz wydrukowany na prześcieradle. Jest obywatelem świata, który ze swoją sztuką odwiedza różne miejsca w Europie i poza nią, zadziwiając swoimi pomysłami i niebanalnym "traktowaniem" swojej poezji.

Podczas spotkania odbędzie się koncert wiolonczelowy. Na spotkanie z POETĄ ZBIGNIEWEM ROSSĄ zapraszamy 9 marca o godzinie 18.00 do Galerii ONAMATO w Krakowie (ul. Bracka 7/4, II piętro). 

ZE WZGLĘDU NA CHARAKTER SPOTKANIA PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE PRZYBYCIE / DO GODZINY 17.55

tekst: Maryla Zaborska

rozwiń
08 marca 2013 Wernisaż Joanny Styrylskiej-Gałażyn pt: Sztuka latania

Joanna Styrylska-Gałażyn „Sztuka Latania” - 8 marca, godz. 18.00. 

„Sztuka Latania” jest prezentacją prac z twórczości Joanny Styrylskiej Gałażyn, w których skupiają się najistotniejsze i najbardziej charakterystyczne wątki z jej twórczości. Bajkowe, wizjonerskie pejzaże pełne symboli i surrealistycznych motywów, kobiece portrety - odrealnione, nieobecne oraz uczłowieczone wizerunki koni. Bogactwo wzorów i feeria kolorów wprowadzają widza w zadziwiający świat. Wszystkie motywy użyte w obrazach autorki pochodzą z jej autentycznych rysunków z czasów dzieciństwa. Dziecięcy świat wyobraźni i dorosły świat sztuki wzajemnie się przenikają . Każdy z nich stanowi przejaw wewnętrznego życia człowieka., które jest przeplatane i utkane z delikatnej tkanki wspomnień, doświadczeń i fascynacji. Tytułowa „Sztuka Latania” to próba przywołania obrazów z dzieciństwa, fascynacji i marzeń, chęci wznoszenia się do góry beztrosko i radośnie. Na wystawie zobaczymy obrazy, collage'e i obiekty artystki.

Joanna Styrylska Gałażyn

Ur. w Katowicach w 1980r. Mieszka i pracuje w Nowej Hucie, Absolwentka ASP Kraków, Wydział Grafiki (2001). Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki oraz Prezydenta Miasta Krakowa. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. 2011 Nagrody Grand Prix Jesienny Salon Sztuki BWA Tarnów 2011 i 2009. W kręgu jej działań twórczych jest tradycyjne malarstwo sztalugowe, ilustracja, grafika oraz wszelkie kompilacje technik plastycznych. Fascynują ją technika collage’u, zjawisko iluzji w obrazie, zaskakujące efekty uzyskiwane z połączenia pozornie niepasujących do siebie elementów. Uwielbia zestawiać ze sobą różnorodne, kontrastowe wzory oraz kolekcjonuje przedmioty mające dadaistyczną duszę.


rozwiń
03 marca 2013 Koncert zespołu QuadroSusanna 3 marca godz. 20.00
 

3 marca o godz. 20.00. zapraszamy na koncert zespołu QuadroSusanna 

Nowoczesne jazzowe aranżacje słowiańskich melodii oraz kompozycji autorskich zabrzmią pośród obrazów i grafik krakowskich artystów.

Susanna Jara-Małecka - śpiew, skrzypce, lira korbowa

Paweł Harańczyk - piano
Kacper Gęsiarz - kontrabas
Szymon Piotrowski - perkusja
Koncertowi towarzyszyła będzie prezentacja prac Susanny. Otwarcie Galerii przed koncertem: godz. 19:15.
Zapraszamy!
Wstęp: 25 zł (w cenie biletu wliczony mały poczęstunek)

Ilość biletów ograniczona!

Do posłuchania:
https://soundcloud.com/quadrosusanna
Do posłuchania i obejrzenia:
https://www.youtube.com/quadrosusanna

ZAPRASZAMY!!! 


rozwiń