23 czerwca 2013 Koncert Annalie Wilson - 23 czerwca godz. 20.30.

23 czerwca godz. 20.30 zapraszamy na kameralny koncert Annalie Wilson w Galerii Onamato. Autorskie piosenki Annalie - poetycka miksturą popu, piosenki aktorskiej i folku - zabrzmią w otoczeniu obrazów i grafik krakowskich artystów.
Zapraszamy!
Annalie Wilson (Londyn) - wokal, instrumenty klawiszowe
Szymon Piotrowski (Kraków) - perkusja, instrumenty perkusyjne
Wstęp: 10 zł
Bilety dostępne w Galerii Onamato (ul. Bracka 7/4, II piętro, czw.-sob. godz. 12-19) 
"Wilson displays the honesty and candor of Feist as well as the melancholic tone of Norah Jones’ debut Come Away With Me. In a word, it’s poetic." - Sonic Eclectic
"An old-school songwriter with a contemporary voice and a magnetic stage presence" - Fairsharemusic
We would like to invite you to Onamato Gallery in Krakow to take a part in mixture of folk, drama and folk songs surrounded by graphics and paintings of young artists.
Annalie Wilson (Londyn) - vocal, piano
Szymon Piotrowski (Kraków) - drums, percussions
Tickets: 10 zł
Tickets available in Onamato (ul. Bracka 7/4, II 2nd floor, Thu.-Sat. 12-19)

rozwiń
14 czerwca 2013 hybrydy, mutacje, odmieńcy - wernisaż wystawy technik fotograficznych studentów Grafiki

Studenci i Absolwenci Grafiki, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Galeria ONAMATO serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy fotografii pt. HYBRYDY, MUTACJE, ODMIEŃCY w dniu 14 czerwca 2013 o godz. 19.00.

Wystawę można będzie odwiedzać między 14 VI a 3 VII 2013.

Wydarzenie odbędzie się w ramach programu wystaw: WYDZIAŁ SZTUKI W MIEŚCIE, którego organizatorem jest Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Kalendarium wydarzenia znajdzie się pod adresem: http://wydzialsztuki.up.krakow.pl/
HYBRYDY, MUTACJE, ODMIEŃCY, to tytuł wystawy prezentującej fotografie powstałe w "warsztacie grafika". Dzięki zastosowaniu współczesnych i historycznych fotograficznych technik specjalnych, otwartości na eksperyment oraz doświadczeniom zdobytym w pracowniach grafiki warsztatowej powstały obrazy łączące cechy przynależne różnym dziedzinom sztuki.
Uczestnicy:
Piotr Bednarski, Agnieszka Bracha, Paulina Dominik, Daria Florczak, Paulina Frydrych, Marta Kalęba, Paweł Kawa, Jagoda Kubiela, Paulina Kozub, Teresa Kutkowska, Ewa Michalska, Beata Mryczko, Jakub Pinkowski, Agnieszka Sajak, Natalia Sienkiewicz, Daniel Szymonowicz, Kamila Turek, Magdalena Wanat, Monika Wierzbicka,

kurator: Beata Długosz

rozwiń
05 czerwca 2013 Creative Art Workshops


We invite You to creative art workshops taking place in the art gallery located in a 14th-century tenement house in the very center of Kraków.

15th of May – Paper jewellery

22nd of May – Artistic graphics – Intaglio prints

29th of May – Watercolor

5th of June – Collage

12th of June – Artistic graphics – Linocut prints on bags 

More information: 

www.facebook.com/Onamato/events

Contact: 

galeria@onamato.pl

 

rozwiń
17 maja 2013 Red Bull Collective Art - Noc Muzeum w Onamato - 1,3 km sztuki


1,3 km sztuki ujrzy światło dzienne!
Ponad 2000 osób wzięło udział w Red Bull Collective Art, tworząc jedno z największych zbiorowych dzieł sztuki na świecie. 
W ciągu ostatniego miesiąca do udziału w projekcie o nazwie Red Bull Collective Art zgłosiło się ponad 2000 osób. Przyczyniły się one do stworzenia dzieła mierzącego obecnie 1,3 km, czyli 500 m więcej niż najwyższy budynek świata – Burj Khalifa. Zgłoszenia do Red Bull Collective Art nadeszły z 85 krajów. 
Red Bull Collective Art, projekt prowadzony przy współpracy z Adobe, to próba stworzenia globalnego dzieła sztuki na niespotykaną dotąd skalę. Już teraz jest ono jednym z największych na świecie zbiorowych dzieł sztuki.
Nadeszła pora na drugi etap projektu, w ramach którego powstała grafika zostanie wystawiona w różnych wyjątkowych miejscach na całym świecie – tak, aby każdy miał szansę zobaczyć ją na własne oczy. Wystawy odbędą się w maju w miastach na różnych kontynentach – od Londynu, przez Oslo, Mexico City, aż do Melbourne. Grafika zawita również do Polski, m.in. do Galerii Onamato w Krakowie. 
Wystawa w Onamato będzie trwała od 17 maja do 1 czerwca 2013. Można ją oglądać od czwartku do soboty, w godzinach 12-19.
Miejsce: Galeria Onamato, ul. Bracka 7, Kraków
Wernisaż: 17 maja o godz. 19
Warsztaty Red Bull Collectiv Art: 17 maja o godz. 20 (liczba miejsc ograniczona)
Wstęp: wolny
Z okazji otwarcia wystawy Red Bull Collective Art i Nocy Muzeów zapraszamy do stworzenia wspólnej, wielkiej grafiki. Wykonamy ją w technice druku wklęsłego na metalowych matrycach. Każdy uczestnik będzie mógł wybrać wielkość swojej blaszki, z założeniem, że jeden bok będzie miał szerokość 12,5 cm. Matryce odbijane będą na papierach graficznych 100/20 cm przy pomocy prasy graficznej, jedna obok drugiej. Gotowe dzieło będzie można podziwiać w Galerii Onamato w czasie trwania wystawy Red Bull Collective Art. 
Projekt Red Bull Collective Art powstał w oparciu o zasadę „cadavre exquis”, wymyśloną przez surrealistów około 1925 roku. Metoda ta polega na łączeniu rożnych słów lub obrazków w jedną całość. Każda kolejna osoba dołącza swoją wizję do dzieła poprzedzającej ją osoby, widząc jedynie końcówkę poprzedniego projektu. Celem jest wykorzystanie starej techniki i wprowadzenie jej do cyfrowej ery za pomocą współczesnej technologii i mediów społecznościowych. Do udziału w projekcie zgłosiło się wiele kreatywnych osób, między innymi projektanci, artyści, fotografowie i publicyści. 
Więcej informacji o projekcie na:

www.redbullcollectiveart.com

https://www.facebook.com/events/494973910556001/

https://www.facebook.com/events/156890181155829/

rozwiń
09 maja 2013 Spotkanie z Janem Piekło autorem powieści: Zapach anioła


Zapraszamy na spotkanie z Janem Piekło, autorem "Zapachu anioła", które odbędzie się w Galerii Onamato w Krakowie JUŻ 9 MAJA O GODZ. 19.00.

--------------------

"Zapach anioła" to historia zwycięstwa miłości nas śmiercią, rozgrywająca się w wyjątkowych miejscach na świecie, w niecodziennych sytuacjach. Opowieść o ludziach i asystujących im aniołach toczy się min. w objętym wojną Sarajewie, a także w Nowym Yorku, Australii, Afryce oraz oczywiście w Krakowie. 

JAN PIEKŁO (1952) - krakowski dziennikarz, absolwent polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaczynał karierę w „Gazecie Krakowskiej". Ze względu na działalność w "Solidarności" został w stanie wojennym pozbawiony możliwości wykonywania zawodu. Po 1989 r. pracował w „Tygodniku Powszechnym", relacjonował wydarzenia rewolucji w Rumunii. Swoje reportaże z targanej wojną Jugosławii publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym", „Przekroju", oraz prasie amerykańskiej i szwedzkiej. Wydał między innymi książki „Epitafium dla Jugosławii" i „Moje odkrywanie Ameryki". Do maja 2005 roku pracował jako dyrektor programowy Fundacji ZNAK w Krakowie, nadzorując liczne programy edukacyjne oraz dziennikarskie dotyczące tolerancji, kierował również Instytutem Mosty na Wschód. Od maja 2005 dyrektor PAUCI (Inicjatywa Współpracy Polsko-Amerykańsko-Ukraińskiej następnie przekształcona w Fundację Współpracy Polsko-Ukraińskiej), która zarządza projektami trans-granicznymi.

W czasie spotkania będzie można nabyć książkę i porozmawiać z Autorem. 

https://www.facebook.com/Zapachaniola

https://www.facebook.com/events/196924953764426/

WSTĘP WOLNY

rozwiń
26 kwietnia 2013 Wernisaż wystawy malarstwa Anny Sokolińskiej pt. Motki, kręciołki...Idole?

Na wernisaż zapraszamy 26 kwietnia 2013 o godz. 18
Wiry, motki, kręciołki... – Idole? 


Pojęcie Idoli rozumiem jako pojęcie idoli – bożków starosłowiańskich wierzeń. Najczęściej nieuosabianych, niewidzialnych, często bez jakichkolwiek, choćby najprostszych prób ukazania ich wizerunku; to siły natury – potężne, tajemnicze, czasem niesamowite, niepojęte, magiczne wręcz, którym niegdyś oddawano cześć...         
Ten zestaw obrazów z różnych lat jest moją wizją oraz wolnym, intuicyjnym skojarzeniem owych duchów przyrody z własnymi wyobrażeniami czy marzeniami na ten temat.
Każdy z nich malowany spontanicznie, bez planu, czy określenia zamierzonego kształtu przed rozpoczęciem działania –  jest próbą uchwycenia, materializacji czegoś do końca nierozpoznawalnego, niewidzialnego, nierealnego. Czegoś co tak naprawdę od zawsze jest w nas, lecz bardzo eteryczne, ulotne, z innego świata...; starosłowiańskie wręcz, magiczne w pewien sposób, uświęcone. Co to jest tak na prawdę? Natchnienie? Intuicja? Dusza? Czy może nasza zwierzęca natura, lub niewidzialny kontakt, nierozłączne współistnienie z całym światem istot żyjących ...oraz duchów? 
Anna Sokolińska

Anna Sokolińska
Ur. 3marca 1985r. w Zamościu. W 2005 ukończyła tam Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych – dyplom z ceramiki; w 2011 roku Wydział Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni Prof. Andrzeja Bednarczyka. Twórczość w zakresie malarstwa, rysunku, ceramiki, rzeźby i fotografii.

Ważniejsze wystawy:
„Zatrzymane w kadrze”,
wyst. fotografii – 2003 Zamość;
Poplenerowa wystawa „Jeżów 2004” – Tarnów;
Dyplomy 2005 – BWA Zamość;
„Mistrz i uczniowie” – 2010 Tarnowskie Góry;
Podyplomowa wystawa studentów ASP w Krakowie – 20011 Uniw. Ekonomiczny, Kraków; Anna Sokolińska: malarstwo i ceramika –
2012 Galeria Wiatrak, Kraków

rozwiń