05 czerwca 2013 Creative Art Workshops


We invite You to creative art workshops taking place in the art gallery located in a 14th-century tenement house in the very center of Kraków.

15th of May – Paper jewellery

22nd of May – Artistic graphics – Intaglio prints

29th of May – Watercolor

5th of June – Collage

12th of June – Artistic graphics – Linocut prints on bags 

More information: 

www.facebook.com/Onamato/events

Contact: 

galeria@onamato.pl

 

rozwiń
17 maja 2013 Red Bull Collective Art - Noc Muzeum w Onamato - 1,3 km sztuki


1,3 km sztuki ujrzy światło dzienne!
Ponad 2000 osób wzięło udział w Red Bull Collective Art, tworząc jedno z największych zbiorowych dzieł sztuki na świecie. 
W ciągu ostatniego miesiąca do udziału w projekcie o nazwie Red Bull Collective Art zgłosiło się ponad 2000 osób. Przyczyniły się one do stworzenia dzieła mierzącego obecnie 1,3 km, czyli 500 m więcej niż najwyższy budynek świata – Burj Khalifa. Zgłoszenia do Red Bull Collective Art nadeszły z 85 krajów. 
Red Bull Collective Art, projekt prowadzony przy współpracy z Adobe, to próba stworzenia globalnego dzieła sztuki na niespotykaną dotąd skalę. Już teraz jest ono jednym z największych na świecie zbiorowych dzieł sztuki.
Nadeszła pora na drugi etap projektu, w ramach którego powstała grafika zostanie wystawiona w różnych wyjątkowych miejscach na całym świecie – tak, aby każdy miał szansę zobaczyć ją na własne oczy. Wystawy odbędą się w maju w miastach na różnych kontynentach – od Londynu, przez Oslo, Mexico City, aż do Melbourne. Grafika zawita również do Polski, m.in. do Galerii Onamato w Krakowie. 
Wystawa w Onamato będzie trwała od 17 maja do 1 czerwca 2013. Można ją oglądać od czwartku do soboty, w godzinach 12-19.
Miejsce: Galeria Onamato, ul. Bracka 7, Kraków
Wernisaż: 17 maja o godz. 19
Warsztaty Red Bull Collectiv Art: 17 maja o godz. 20 (liczba miejsc ograniczona)
Wstęp: wolny
Z okazji otwarcia wystawy Red Bull Collective Art i Nocy Muzeów zapraszamy do stworzenia wspólnej, wielkiej grafiki. Wykonamy ją w technice druku wklęsłego na metalowych matrycach. Każdy uczestnik będzie mógł wybrać wielkość swojej blaszki, z założeniem, że jeden bok będzie miał szerokość 12,5 cm. Matryce odbijane będą na papierach graficznych 100/20 cm przy pomocy prasy graficznej, jedna obok drugiej. Gotowe dzieło będzie można podziwiać w Galerii Onamato w czasie trwania wystawy Red Bull Collective Art. 
Projekt Red Bull Collective Art powstał w oparciu o zasadę „cadavre exquis”, wymyśloną przez surrealistów około 1925 roku. Metoda ta polega na łączeniu rożnych słów lub obrazków w jedną całość. Każda kolejna osoba dołącza swoją wizję do dzieła poprzedzającej ją osoby, widząc jedynie końcówkę poprzedniego projektu. Celem jest wykorzystanie starej techniki i wprowadzenie jej do cyfrowej ery za pomocą współczesnej technologii i mediów społecznościowych. Do udziału w projekcie zgłosiło się wiele kreatywnych osób, między innymi projektanci, artyści, fotografowie i publicyści. 
Więcej informacji o projekcie na:

www.redbullcollectiveart.com

https://www.facebook.com/events/494973910556001/

https://www.facebook.com/events/156890181155829/

rozwiń
09 maja 2013 Spotkanie z Janem Piekło autorem powieści: Zapach anioła


Zapraszamy na spotkanie z Janem Piekło, autorem "Zapachu anioła", które odbędzie się w Galerii Onamato w Krakowie JUŻ 9 MAJA O GODZ. 19.00.

--------------------

"Zapach anioła" to historia zwycięstwa miłości nas śmiercią, rozgrywająca się w wyjątkowych miejscach na świecie, w niecodziennych sytuacjach. Opowieść o ludziach i asystujących im aniołach toczy się min. w objętym wojną Sarajewie, a także w Nowym Yorku, Australii, Afryce oraz oczywiście w Krakowie. 

JAN PIEKŁO (1952) - krakowski dziennikarz, absolwent polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaczynał karierę w „Gazecie Krakowskiej". Ze względu na działalność w "Solidarności" został w stanie wojennym pozbawiony możliwości wykonywania zawodu. Po 1989 r. pracował w „Tygodniku Powszechnym", relacjonował wydarzenia rewolucji w Rumunii. Swoje reportaże z targanej wojną Jugosławii publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym", „Przekroju", oraz prasie amerykańskiej i szwedzkiej. Wydał między innymi książki „Epitafium dla Jugosławii" i „Moje odkrywanie Ameryki". Do maja 2005 roku pracował jako dyrektor programowy Fundacji ZNAK w Krakowie, nadzorując liczne programy edukacyjne oraz dziennikarskie dotyczące tolerancji, kierował również Instytutem Mosty na Wschód. Od maja 2005 dyrektor PAUCI (Inicjatywa Współpracy Polsko-Amerykańsko-Ukraińskiej następnie przekształcona w Fundację Współpracy Polsko-Ukraińskiej), która zarządza projektami trans-granicznymi.

W czasie spotkania będzie można nabyć książkę i porozmawiać z Autorem. 

https://www.facebook.com/Zapachaniola

https://www.facebook.com/events/196924953764426/

WSTĘP WOLNY

rozwiń
26 kwietnia 2013 Wernisaż wystawy malarstwa Anny Sokolińskiej pt. Motki, kręciołki...Idole?

Na wernisaż zapraszamy 26 kwietnia 2013 o godz. 18
Wiry, motki, kręciołki... – Idole? 


Pojęcie Idoli rozumiem jako pojęcie idoli – bożków starosłowiańskich wierzeń. Najczęściej nieuosabianych, niewidzialnych, często bez jakichkolwiek, choćby najprostszych prób ukazania ich wizerunku; to siły natury – potężne, tajemnicze, czasem niesamowite, niepojęte, magiczne wręcz, którym niegdyś oddawano cześć...         
Ten zestaw obrazów z różnych lat jest moją wizją oraz wolnym, intuicyjnym skojarzeniem owych duchów przyrody z własnymi wyobrażeniami czy marzeniami na ten temat.
Każdy z nich malowany spontanicznie, bez planu, czy określenia zamierzonego kształtu przed rozpoczęciem działania –  jest próbą uchwycenia, materializacji czegoś do końca nierozpoznawalnego, niewidzialnego, nierealnego. Czegoś co tak naprawdę od zawsze jest w nas, lecz bardzo eteryczne, ulotne, z innego świata...; starosłowiańskie wręcz, magiczne w pewien sposób, uświęcone. Co to jest tak na prawdę? Natchnienie? Intuicja? Dusza? Czy może nasza zwierzęca natura, lub niewidzialny kontakt, nierozłączne współistnienie z całym światem istot żyjących ...oraz duchów? 
Anna Sokolińska

Anna Sokolińska
Ur. 3marca 1985r. w Zamościu. W 2005 ukończyła tam Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych – dyplom z ceramiki; w 2011 roku Wydział Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni Prof. Andrzeja Bednarczyka. Twórczość w zakresie malarstwa, rysunku, ceramiki, rzeźby i fotografii.

Ważniejsze wystawy:
„Zatrzymane w kadrze”,
wyst. fotografii – 2003 Zamość;
Poplenerowa wystawa „Jeżów 2004” – Tarnów;
Dyplomy 2005 – BWA Zamość;
„Mistrz i uczniowie” – 2010 Tarnowskie Góry;
Podyplomowa wystawa studentów ASP w Krakowie – 20011 Uniw. Ekonomiczny, Kraków; Anna Sokolińska: malarstwo i ceramika –
2012 Galeria Wiatrak, Kraków

rozwiń
18 kwietnia 2013 Muzyka do filmu Modern Times zespołu DUCH NA ŻYWO!!!!

 DUCH ponownie sięga do kultowej twórczości Charliego Chaplina. Zespół tym razem wykona muzykę (komp. Justyn Małodobry) do jego ostatniego niemego dzieła - "Modern Times" (1936 r.) 

Grupa DUCH powstała w 2010 r. Od tego czasu zdobywa uznanie i wyróżnienia w konkursach, na festiwalach i koncertach.

Wystąpili m.in. na antenie TVP2, TV Polsat, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (PKS Festical 2013 - Nagroda Publiczności, Duża Scena SlotArt Festiwal 2012, Slot Fest "O Wschodzie", Festiwalu Rozstaje 2011, Warsaw Music Week 2012).

Jest to jeden z niewielu - jeśli nie jedyny – w Polsce zespół, który koncertuje z tego typu materiałem hipnotyzując podczas koncertu tak tajemniczą muzyką, jak i klimatycznym obrazem.

Start: godz.20:00

Wstęp: 15/20 zł

PROMO VIDEO z wcześniejszych pokazów:

http://www.youtube.com/watch?v=M6NZnvdGdTI

Więcej info:

http://www.facebook.com/DUCHpl

ZAPRASZAMY !!!

ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA

 

rozwiń
31 marca 2013 Szkoła Malarstwa i Rysunku ONAMATO zaprasza na kursy: malarstwa i rysunku, rysunku odręcznego oraz kurs Hobby-line!

Twoim marzeniem jest dostać się na renomowaną wyższą uczelnię artystyczną? A może lubisz po prostu tworzyć dla siebie? U nas nauczysz się malować, rysować, tworzyć rysunek architektoniczny. Przyjdź do nas i zobacz, który z kursów stworzony jest specjalnie z myślą o Tobie!

Jakie prowadzimy kursy?

kurs rysunku i malarstwa (dla kandydatów i nie tylko)
kurs rysunku odręcznego (dla kandydatów i nie tylko)
kurs Hobby-line (dla pasjonatów)

Kontakt:

tel. 534 662 628

tel. 882 528 133

e-mail: kursy@onamato.pl 

 

rozwiń