03 lutego 2014 Feryjne kursy artystyczne w Onamato

ZAPRASZAMY NA FERYJNE KURSY ARTYSTYCZNE W SZKOLE RYSUNKU I MALARSTWA ONAMATO!

Feryjny kurs aktu - rysunek, malarstwo
03.02 - 07.02.2014, godz. 11.00 - 15.00 ( 1 WOLNE MIEJSCE )
10.02 - 14.02.2014, godz. 16.00 - 20:00 ( 4 WOLNE MIEJSCA
)

więcej informacji:
Facebook
Strona szkoły


Feryjny kurs malarstwa olejnego (4 WOLNE MIEJSCA)
10.02 - 14.02.2014, godz. 10:30 - 14.30

więcej informacji:
Facebook
Strona szkoły

Feryjny kurs historii sztuki
03.02 - 07.02.2014, godz. 09.30 - 10:30 (3 WOLNE MIEJSCA)

więcej informacji:
Facebook
Strona szkoły

Więcej informacji pod numerem telefonu: +48 534 662 628 lub kursy@onamato.pl
rozwiń
16 grudnia 2013 Świąteczne Targi Sztuki - III edycja


Świąteczne Targi Sztuki - III edycja

Galeria Onamato, 16-23 grudnia 2013 r.
pon-pt godz. 12-19, sob-nd godz. 10-17

Prace w świątecznych cenach - zniżki do 20%!
Online w grudniu na artpower.pl/targi2013.


Wydarzenia towarzyszące:
Więcej informacji: www.facebook.com/SwiateczneTargiSztuki/events

Warsztaty dla dzieci pt."Świąteczne spotkanie z Leonem" - sponsor: PROJEKT STOŁEK – 17 grudnia – wtorek, godz. 17:30-19:00
Więcej informacji: www.facebook.com/events/183908155136207/

Wigilia Onamato – 18 grudnia - środa, godz. 18:00
Zapraszamy na kawę, ciacho i świąteczny koncert – Kwartet Smyczkowy ENCORE
Więcej informacji: www.facebook.com/events/404913209640254/

Pokazy Grafiki Warsztatowej

16 grudnia - poniedziałek, godz. 17:00-18:00
Więcej informacji: www.facebook.com/events/801834633166190/
20 grudnia - piątek, godz. 17:00-18:00
Więcej informacji: www.facebook.com/events/537047366390497/

Smak Sztuki - pokazy parzenia herbat
16 grudnia - poniedziałek, godz. 15:00-19:00
Więcej informacji: www.facebook.com/events/1416448445254827/?ref=5
20 grudnia - piątek, godz. 15:00-19:00
Więcej informacji: www.facebook.com/events/709782359032477/?ref=5
21 grudnia - sobota, godz. 15:00-19:00
Więcej informacji: www.facebook.com/events/225828084258143/

„Do trzech razy sztuka” – III edycja Świątecznych Targów Sztuki, które ruszają już w przyszłym tygodniu, traktuje to hasło dosłownie, a co więcej na trzech razach na pewno się nie skończy! Młoda polska sztuka jest coraz lepsza i robi się modna nie tylko wśród początkujących kolekcjonerów - warto obserwować wszelkie przedsięwzięcia z nią związane. Zwłaszcza, że formuła Targów jest dość nietypowa – impreza odbywa się równocześnie w galerii Onamato w centrum Krakowa i online w galerii internetowej Artpower.pl.

Świąteczne Targi Sztuki już trzeci raz z rzędu dają możliwość zapoznania się z aktualnym dorobkiem młodych absolwentów uczelni artystycznych. Co ważne, prezentowane podczas Targów dzieła są wynikiem starannego wyboru dokonanego przez organizatorki wydarzenia – Aleksandrę Dyras z galerii Onamato i Gabrielę Gancarz-Stasiak z galerii Artpower.pl. Daje to gwarancję, iż na ekspozycji nie trafimy na dzieła przypadkowe i banalne, ale na ofertę dobrych i rokujących młodych artystów, wśród których znajdują się m.in. prace Tomasza Bereźnickiego, Martyny Borowieckiej, Ziemowita Fincka, Darii Gałczyńskiej, Joanny Styrylskiej, Bartosza Kapronia, Jessici Czajkowskiej, Dagmary Kwiatek, Moniki Fejes i wielu innych twórców.
Dla organizatorek Targów bardzo ważna jest jakość prezentacji przy równoczesnym zachowaniu dostępności cenowej. Założeniem Świątecznych Targów Sztuki jest uczynienie sztuki bardziej przystępną i potraktowanie jej jako obiektu, który może stać się niezwykłym prezentem świątecznym. 
Ciekawa jest również formuła Targów – prace na żywo można oglądać w Krakowie w galerii Onamato (w dniach 16-23 grudnia 2013) ale zakupy są możliwe również za pośrednictwem galerii internetowej Artpower.pl (przez cały grudzień) – to sprawia, że pozornie lokalne wydarzenie nabiera zasięgu ogólnopolskiego. 
Formuła Targów jest dowodem, że możliwa jest zgodna kooperacja komercyjnych galerii. Odmienne doświadczenia Onamato i Artpower.pl stworzyły wydarzenie, które na różne sposoby przybliża dobrą sztukę możliwie szerokiej publiczności. 
Poprzednie edycje Targów spotkały się z dużym zainteresowaniem klientów – udało się sprzedać większość z wystawionych dzieł, które trafiły do miłośników sztuki z całej Polski. Organizatorki liczą, że sukces zostanie powtórzony, zwłaszcza że tegoroczne Targi zostały wzbogacone o dodatkowe wydarzenia, tj. pokaz grafiki warsztatowej, malowanie baniek na zamówienie, degustacje herbaty, kącik dla dzieci oraz Wigilię Onamato z ciastkiem, kawą i ciepłą atmosferą.

III Świąteczne Targi Sztuki wspierają: Wydział Sztuki UP w Krakowie, ASP im. J. Matejki w Krakowie, Akademickie Biuro Karier i Realizacji Projektów – ASP w Krakowie, SmakSztuki.pl, ROMAN Hair&Beauty, Krakow.pl, Babeczkaa.blox.pl, Meble.pl, Sophisti.pl, Rynek i Sztuka, Local Life, Poland-art.com, Prowincja, Radio Kraków, Fundacja Verba, Projekt Stołek, Kwartet Smyczkowy ENCORE.


Dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt!

rozwiń
21 listopada 2013 Prawo a fotografia spotkanie oraz dyskusja towarzysząca wystawie Kuby Pierzchały pt: Zespół cech fizycznych

Zapraszamy na spotkanie dotyczące prawa do wizerunku w kontekście dokumentacji fotograficznej wydarzeń kulturalnych. Dyskuja towarzyszy wystawie instalacji fotograficznych Kuby Pierzchały pt: "Zespół cech fizycznych", ukazującej problem związany z omawianym tematem. 

W spotkaniu weźmą udział: Joanna Lassota, adwokat, partner w Kancelarii Adwokackiej Lassota i Partnerzy oraz członkowie Kolektywu fotograficznego Babel Images. Moderatorem spotkania będzie Kuba Pierzchała. 

Do czynnego udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich! 

21 listopada godz. 19:00, wstęp wolny


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sponsorzy wystawy:  

Patroni medialni wystawy:
                                       


Partnerzy wystawy: 
              
rozwiń
18 października 2013 2. urodziny Onamato - wystawa fotografii Jakuba Pierzchały pt: Zespół cech fizycznych
  

Zapraszamy na wystawę fotografii Jakuba Pierzchały z okazji 2. urodzin Galerii Onamato, której otwarcie odbędzie się 18 października 2013 roku o godz. 19:00. 

---------------------------------------------- 

To miała być zupełnie inne wystawa. Jednak napotkane już na samym początku trudności zwróciły ją na inny tor. Pierwotny plan zakładał pokaz bogatej dokumentacji fotograficznej z wydarzeń Galerii. Dwuletnia współpraca z Jakubem Pierzchałą wskazała nam wspólny dla fotografów i instytucji kultury problem. Niejasność podstaw prawnych wiążąca się z obecnością twarzy anonimowych uczestników na zdjęciach, krępuje nie tylko swobodę twórczą fotografów ale także utrudnia publiczny dostęp do relacji z wydarzeń. 

Tytuł wystawy to „Zespół cech fizycznych”, fragment w prawniczej definicji wizerunku. Zależy nam na pobudzeniu dyskusji o coraz częściej egzekwowanych, ale również wielokrotnie nadużywanych prawach anonimowych bohaterów zdjęć. Coraz częściej paragrafy zaczynają krępować wolność twórczą artystów i narażać na poważne sankcje, niejednokrotnie niewspółmiernie do rzeczywistej szkodliwości czynu, a także ograniczają możliwości placówek kulturalnych. 

Interesująca jest powstała w wyniku rozwoju poruszanego tematu technika jaką autor zastosował przy tworzeniu prac prezentujących minione wydarzenia Galerii. Podjęcie tego tematu i pokazanie go w ciekawy, przystępny sposób to ogromne wyzwanie dla artysty. 

Wystawa porusza zagadnienie niejednoznaczności, płynności w interpretacji prawa. Wszechobecny monitoring, aparaty w telefonach komórkowych powodują, że nasz wizerunek w pewien sposób staje się publiczny. Dlaczego w takim razie artysta nie może wykorzystywać obrazu, który przedstawia innego człowieka bez jego wcześniejszej zgody? W ten sposób traci możliwość swobodnego tworzenia. Spróbujmy rozstrzygnąć gdzie leży granica. 

Jako działacze kultury poczuwamy się w obowiązku podjęcia tego unikanego tematu, zwłaszcza, że od dziecka wpajana jest nam wartość kultury, jej propagowanie i rozpowszechnianie. Postawmy sobie wspólne pytanie: Jak, kiedy legalność dokumentacji fotograficznej stoi na granicy prawa? 

Katarzyna Piekło
----------------------------------------------


Jakub Pierzchała – artysta, fotograf, grafik, wykładowca na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, autor licznych wystaw fotograficznych zbiorowych i indywidualnych. Od 2011 roku zajmuje się dokumentacją fotograficzną większości wydarzeń kulturalnych w Galerii Onamato. 


----------------------------------------------

Oprócz wystaw odbywać się będą zorganizowane w przestrzeni Galerii otwarte dyskusje z udziałem zaproszonych autorytetów z dziedziny fotografii i prawa. Harmonogram wydarzeń przedstawiony zostanie podczas otwarcia wystawy. Dostepny będzie także na www.onamato.pl oraz w Galerii Onamato. 


Sponsorzy:                                          
 

Patroni medialni: 
                   

Partnerzy:
     


Zapraszamy do dyskusji!


rozwiń
12 października 2013 Warsztaty - Twórcze Metody Pozyskiwania Pracy od 4/11/13 - 10/12/13


"Twórcze metody pozyskiwania pracy" to 5-cio tygodniowy warsztat organizowany przez fundację "Cultura Kultury" dla nieśmiałych, którzy wiedzą, że dużo potrafią, ale "wstydzą" się o tym mówić. 

Zaczynamy 4 listopada kończymy około 10 grudnia 2013 r. Spotykamy się 5 razy w tygodniu w godz. 9:00 - 17:00 (z przerwą na obiad) w Galerii ONAMATO. 

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów i specjalistów. W programie: 
KREATYWNOŚĆ, AUTOPREZENTACJA, RADZENIE SOBIE ZE STRESEM, POBUDZANIE MOTYWACJI, ZARZĄDZANIE CZASEM, JOGA, ODDYCHANIE, A TAKŻE WARSZTATY ARTYSTYCZNE: AKTORSKIE I PLASTYCZNE ORAZ 75 GODZIN NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO. 

I TO WSZYSTKO ZA DARMO - nie pobieramy opłat!

Z nami trenujecie i uczycie się bezpłatnie w ramach projektu STATE STREET COMMUNITY SUPPORT PRAOGRAMME. 

Zapraszamy wszystkich w wieku 19-34 lat, którzy nie pracują i akurat mają przerwę w nauce, a ich jedyną słabością jest brak wiary w siebie. Pomożemy Wam to zmienić!

ZAPRASZAMY!!!

Zgłoszenie i chęć udziału w projekcie należy zgłaszać na adres rekrutacja.tworczosc@gmail.com do 30 października 2013 r. rozwiń
11 października 2013 Rita Braga - Ukulele akustic show!

Rita Braga - artystka z Lisbony. Śpiewa i gra na ukulele. Jej muzyka obejmuje utwory eklektyczne, klasyczne, folkowe dźwięki ukulele z Serbii, Szwecji czy Portugalii, muzykę country, jazz z 1920 roku, po muzykę z Bollywoodu. 

Zamiłowania artystyczne stały się silną podstawą jej działalności muzycznej i oprawy koncertowej. Uczęszczała na kurs i pracowała przez chwilę jako ilustrator, rysownik komiksów. Ukończyła muzykologię. 

Od 2004 roku występowała w Portugalii, Serbii, Hiszpanii, USA, Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Brazylii i Libanie. Artystka dopasowuje występ do miejsca w jakim się odbywa. Koncertowała w undergrand'owych klubach, teatrach, na festiwalach kabaretowych i na tzw. burlesque show. Najczęściej śpiewa i gra na ukulele. Czasem także gra na pianinie, syntezatorze, gitarze lub używa wcześniej nagranych ścieżek dźwiękowych. Często do współpracy zaprasza lokalnych muzyków. 
Od 2008 roku współpracuje z Chrisem Carlone z Nowego Yorku. Występują jako "Chips and Salsa". Spotykają się raz na rok, żeby wspólnie zagrać koncert. 

W 2011 roku wydała debiutancki album "Cherries That Went To The Police". Producentem jest Bernardo Devlin. Płyta poprzedzona była 3 epkami nagrywanymi w domu.

Drugi studyjny album artystki został niedawno nagrany w Sao Paulo. Producentami są Mancha Leonel, Bernard Simon i Rita Braga. Wszystkie piosenki zostały napisane przez Ritę podczas jej pobytu w Brazylii. Krążek powstał przy współpracy z muzykami z Sao Paulo. Zostanie wydany w 2014 roku. 

Rita obecnie jest w trasie koncertowej Praga-Brno-Kraków. To pierwszy raz kiedy koncertuje w tych miejscach. 

12 października godz. 19:00
WSTĘP: 10 zł

rozwiń