05 kwietnia 2014 KONCERT - Northern Lights Tour: The Cold Blows + Stina Kjelstad

Zapraszamy na koncert The Cold Blows i Stina Kjelstad - 05 kwietnia 2014, godz. 19:30 do Galerii Onamato na ul. Bracką 7/4 (II piętro).

The Cold Blows mają zaszczyt ponownie zawitać w Galerii Onamato w Krakowie, gdzie zagrali pierwszy wspólny koncert w czerwcu 2013 roku. Podczas wspólnej pracy nad albumem perkusista i producent muzyczny Szymon Piotrowski zainspirował brytyjską wokalistkę, kompozytorkę i pianistkę Annalie Wilson, do stworzenia duetu. Twórcza mieszanka alternatywnego popu, folku i jazzu jest wyrazista, świeża i spontaniczna, jak doświadczenie tańca w zamieci śnieżnej.

W ramach Northern Lights Tour koncertują wspólnie z utalentowaną norweską wokalistką Stiną Kjelstad wraz z zespołem. Stina urodziła się i wychowała w Toten (Norwegia), gdzie zaczęła swoją karierę artystyczną jako profesjonalna tancerka. Muzyka Stiny jest pełna emocji, dociera do słuchacza jak fragmenty pamiętnika. Jej piosenki są oparte na wyrazistych melodiach, podpartych bogatymi i oryginalnymi akordami. Podczas Northern Lights Your koncertują z nią wspólnie gitarzysta Andreas Barnes Onarheim oraz wiolonczelistka Ellen-Martine Gismervik.

BIlety: 25/30 zł


The Cold Blows
Annalie Wilson (wokal, fortepian // vocals, piano)
Szymon Piotrowski (perkusja // drums)

Stina Kjelstad
Stina Kjelstad (wokal, gitary akustyczne // vocal, acoustic guitars)
Andreas Barnes Onarheim (gitary, chórki, harmonium, perkusjonalia // guitars, backing vocals, harmonium, percussions)
Ellen-Martine Gismervik (wiolonczela // cello)

The Cold Blows are delighted to return to Onamato Gallery in Krakow where they played their first ever concert together in June 2013. Polish drummer and producer Szymon Piotrowski teamed up with British singer, songwriter and pianist Annalie Wilson to form the duo after collaborating on her second album. A dramatic fusion of alternative pop, folk and jazz, their music is bold, fresh and spontaneous, like the feeling of dancing in a snowstorm. 

They are on tour with talented Norwegian folk singer Stina Kjelstad and her band. Stina was born and raised in Toten, Norway, where she began her artistic career as a professional dancer. Stina’s music is intimate and full of soul, contacting the listener like snippets of a personal diary. Her songs are dominated by strong melodies, underpinned by a rich and original chord language. She performs at Onamato with acoustic guitarist Andreas Barnes Onarheim and cellist Ellen-Martine Gismervik.

Tickets: 25/30 zł
rozwiń
04 kwietnia 2014 Wystawa Bei Ihnatowicz pt: Magia marionetek i nie tylko oraz warsztaty i spotkanie z autorką organizowane w ramach Krakers - Krakowski Gallery Weekend
Zapraszamy na wernisaż wystawy Bei Ihnatowicz pt: Magia marionetek i nie tylko. Wystawa oraz wydarzenia towarzyszące organizowane są w ramach Krakersa - Krakowski Gallery Weekend. 

Otwarcie wystawy: 4 kwietnia godz. 20.00. 
-------------------------------------------------------------------
Niezwykłe marionetki, tworzone przez Beę Ihnatowicz, znane są kolekcjonerom w kraju i na całym świecie, znajdują się również w muzeach (Włochy, USA). Spod ręki artystki wychodzą jedyne w swoim rodzaju lalkowe podobizny osób sławnych jak i nieznanych, oraz marionetki fantazyjne, wymyślone. Oprócz tego zamuje się ona malarstwem figuratywnym, fascynują ją zwłaszcza twarze. Artystka prowadzi również autorski Teatr Lalek Luna. Wystawa prezentuje kilka oryginalnych marionetek portretowych autorki, szkice koncepcyjne oraz wybór rysunków, przedstawiających kobiety.
-----------------------------------------------------------------------
The incredible marionettes, created by Bea Ihnatowicz are known to collectors in Poland and around the world, and are being displayed in museums (Italy, USA). From the artist's studio come the unique puppet likenesses of celebrities, famous and ordinary people, as well as fancy marionettes. She is also an avid painter, specializing in figurative and portraiture themes. Besides, the artist runs her own project - Luna Puppet Theatre. The exhibition presents some original puppet portraits by the author, and a choice of conceptual sketches and drawings of beautiful women.

Zapraszamy także na warsztaty artystyczne dla dzieci:
06 kwietnia o godz. 10.00.-11.30 - Warsztaty lalkowe dla dzieci w wieku 3-9 lat, prowadząca Ewelina Krawczyk - prowadzi warsztaty dla maluchów w Galerii Onamato już od ponad dwóch lat, jej niepowtarzalne programy zawsze dają dzieciom dużo radości i pozostawiają swobodę tworzenia, wstęp wolny, zapisy na: galeria@onamato.pl - ILOŚĆ OSÓB W GRUPACH OGRANICZONA

06 kwietnia o godz. 12.30.-15.00 - Warsztaty lalkowe dla dzieci w wieku 9-14 lat, prowadząca Bea Ihnatowicz, artystka, twórczyni marionetek, autorka obecnej wystawy i inicjatorka warsztatów, która podzieli się podczas tego spotkania swoją wiedzą i doświadczeniem w tworzeniu niepowtarzalnych lalek, 
wstęp wolny, zapisy na: galeria@onamato.pl - ILOŚĆ OSÓB W GRUPACH OGRANICZONA

oraz na spotkanie z artystką:
06 kwietnia o godz. 16.00. - spotkanie z Bea Ihnatowicz - autorką obecnej wystawy pt: Magia marionetek i nie tylko. 

Zapraszamy!
rozwiń
03 lutego 2014 Feryjne kursy artystyczne w Onamato

ZAPRASZAMY NA FERYJNE KURSY ARTYSTYCZNE W SZKOLE RYSUNKU I MALARSTWA ONAMATO!

Feryjny kurs aktu - rysunek, malarstwo
03.02 - 07.02.2014, godz. 11.00 - 15.00 ( 1 WOLNE MIEJSCE )
10.02 - 14.02.2014, godz. 16.00 - 20:00 ( 4 WOLNE MIEJSCA
)

więcej informacji:
Facebook
Strona szkoły


Feryjny kurs malarstwa olejnego (4 WOLNE MIEJSCA)
10.02 - 14.02.2014, godz. 10:30 - 14.30

więcej informacji:
Facebook
Strona szkoły

Feryjny kurs historii sztuki
03.02 - 07.02.2014, godz. 09.30 - 10:30 (3 WOLNE MIEJSCA)

więcej informacji:
Facebook
Strona szkoły

Więcej informacji pod numerem telefonu: +48 534 662 628 lub kursy@onamato.pl
rozwiń
16 grudnia 2013 Świąteczne Targi Sztuki - III edycja


Świąteczne Targi Sztuki - III edycja

Galeria Onamato, 16-23 grudnia 2013 r.
pon-pt godz. 12-19, sob-nd godz. 10-17

Prace w świątecznych cenach - zniżki do 20%!
Online w grudniu na artpower.pl/targi2013.


Wydarzenia towarzyszące:
Więcej informacji: www.facebook.com/SwiateczneTargiSztuki/events

Warsztaty dla dzieci pt."Świąteczne spotkanie z Leonem" - sponsor: PROJEKT STOŁEK – 17 grudnia – wtorek, godz. 17:30-19:00
Więcej informacji: www.facebook.com/events/183908155136207/

Wigilia Onamato – 18 grudnia - środa, godz. 18:00
Zapraszamy na kawę, ciacho i świąteczny koncert – Kwartet Smyczkowy ENCORE
Więcej informacji: www.facebook.com/events/404913209640254/

Pokazy Grafiki Warsztatowej

16 grudnia - poniedziałek, godz. 17:00-18:00
Więcej informacji: www.facebook.com/events/801834633166190/
20 grudnia - piątek, godz. 17:00-18:00
Więcej informacji: www.facebook.com/events/537047366390497/

Smak Sztuki - pokazy parzenia herbat
16 grudnia - poniedziałek, godz. 15:00-19:00
Więcej informacji: www.facebook.com/events/1416448445254827/?ref=5
20 grudnia - piątek, godz. 15:00-19:00
Więcej informacji: www.facebook.com/events/709782359032477/?ref=5
21 grudnia - sobota, godz. 15:00-19:00
Więcej informacji: www.facebook.com/events/225828084258143/

„Do trzech razy sztuka” – III edycja Świątecznych Targów Sztuki, które ruszają już w przyszłym tygodniu, traktuje to hasło dosłownie, a co więcej na trzech razach na pewno się nie skończy! Młoda polska sztuka jest coraz lepsza i robi się modna nie tylko wśród początkujących kolekcjonerów - warto obserwować wszelkie przedsięwzięcia z nią związane. Zwłaszcza, że formuła Targów jest dość nietypowa – impreza odbywa się równocześnie w galerii Onamato w centrum Krakowa i online w galerii internetowej Artpower.pl.

Świąteczne Targi Sztuki już trzeci raz z rzędu dają możliwość zapoznania się z aktualnym dorobkiem młodych absolwentów uczelni artystycznych. Co ważne, prezentowane podczas Targów dzieła są wynikiem starannego wyboru dokonanego przez organizatorki wydarzenia – Aleksandrę Dyras z galerii Onamato i Gabrielę Gancarz-Stasiak z galerii Artpower.pl. Daje to gwarancję, iż na ekspozycji nie trafimy na dzieła przypadkowe i banalne, ale na ofertę dobrych i rokujących młodych artystów, wśród których znajdują się m.in. prace Tomasza Bereźnickiego, Martyny Borowieckiej, Ziemowita Fincka, Darii Gałczyńskiej, Joanny Styrylskiej, Bartosza Kapronia, Jessici Czajkowskiej, Dagmary Kwiatek, Moniki Fejes i wielu innych twórców.
Dla organizatorek Targów bardzo ważna jest jakość prezentacji przy równoczesnym zachowaniu dostępności cenowej. Założeniem Świątecznych Targów Sztuki jest uczynienie sztuki bardziej przystępną i potraktowanie jej jako obiektu, który może stać się niezwykłym prezentem świątecznym. 
Ciekawa jest również formuła Targów – prace na żywo można oglądać w Krakowie w galerii Onamato (w dniach 16-23 grudnia 2013) ale zakupy są możliwe również za pośrednictwem galerii internetowej Artpower.pl (przez cały grudzień) – to sprawia, że pozornie lokalne wydarzenie nabiera zasięgu ogólnopolskiego. 
Formuła Targów jest dowodem, że możliwa jest zgodna kooperacja komercyjnych galerii. Odmienne doświadczenia Onamato i Artpower.pl stworzyły wydarzenie, które na różne sposoby przybliża dobrą sztukę możliwie szerokiej publiczności. 
Poprzednie edycje Targów spotkały się z dużym zainteresowaniem klientów – udało się sprzedać większość z wystawionych dzieł, które trafiły do miłośników sztuki z całej Polski. Organizatorki liczą, że sukces zostanie powtórzony, zwłaszcza że tegoroczne Targi zostały wzbogacone o dodatkowe wydarzenia, tj. pokaz grafiki warsztatowej, malowanie baniek na zamówienie, degustacje herbaty, kącik dla dzieci oraz Wigilię Onamato z ciastkiem, kawą i ciepłą atmosferą.

III Świąteczne Targi Sztuki wspierają: Wydział Sztuki UP w Krakowie, ASP im. J. Matejki w Krakowie, Akademickie Biuro Karier i Realizacji Projektów – ASP w Krakowie, SmakSztuki.pl, ROMAN Hair&Beauty, Krakow.pl, Babeczkaa.blox.pl, Meble.pl, Sophisti.pl, Rynek i Sztuka, Local Life, Poland-art.com, Prowincja, Radio Kraków, Fundacja Verba, Projekt Stołek, Kwartet Smyczkowy ENCORE.


Dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt!

rozwiń
21 listopada 2013 Prawo a fotografia spotkanie oraz dyskusja towarzysząca wystawie Kuby Pierzchały pt: Zespół cech fizycznych

Zapraszamy na spotkanie dotyczące prawa do wizerunku w kontekście dokumentacji fotograficznej wydarzeń kulturalnych. Dyskuja towarzyszy wystawie instalacji fotograficznych Kuby Pierzchały pt: "Zespół cech fizycznych", ukazującej problem związany z omawianym tematem. 

W spotkaniu weźmą udział: Joanna Lassota, adwokat, partner w Kancelarii Adwokackiej Lassota i Partnerzy oraz członkowie Kolektywu fotograficznego Babel Images. Moderatorem spotkania będzie Kuba Pierzchała. 

Do czynnego udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich! 

21 listopada godz. 19:00, wstęp wolny


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sponsorzy wystawy:  

Patroni medialni wystawy:
                                       


Partnerzy wystawy: 
              
rozwiń
18 października 2013 2. urodziny Onamato - wystawa fotografii Jakuba Pierzchały pt: Zespół cech fizycznych
  

Zapraszamy na wystawę fotografii Jakuba Pierzchały z okazji 2. urodzin Galerii Onamato, której otwarcie odbędzie się 18 października 2013 roku o godz. 19:00. 

---------------------------------------------- 

To miała być zupełnie inne wystawa. Jednak napotkane już na samym początku trudności zwróciły ją na inny tor. Pierwotny plan zakładał pokaz bogatej dokumentacji fotograficznej z wydarzeń Galerii. Dwuletnia współpraca z Jakubem Pierzchałą wskazała nam wspólny dla fotografów i instytucji kultury problem. Niejasność podstaw prawnych wiążąca się z obecnością twarzy anonimowych uczestników na zdjęciach, krępuje nie tylko swobodę twórczą fotografów ale także utrudnia publiczny dostęp do relacji z wydarzeń. 

Tytuł wystawy to „Zespół cech fizycznych”, fragment w prawniczej definicji wizerunku. Zależy nam na pobudzeniu dyskusji o coraz częściej egzekwowanych, ale również wielokrotnie nadużywanych prawach anonimowych bohaterów zdjęć. Coraz częściej paragrafy zaczynają krępować wolność twórczą artystów i narażać na poważne sankcje, niejednokrotnie niewspółmiernie do rzeczywistej szkodliwości czynu, a także ograniczają możliwości placówek kulturalnych. 

Interesująca jest powstała w wyniku rozwoju poruszanego tematu technika jaką autor zastosował przy tworzeniu prac prezentujących minione wydarzenia Galerii. Podjęcie tego tematu i pokazanie go w ciekawy, przystępny sposób to ogromne wyzwanie dla artysty. 

Wystawa porusza zagadnienie niejednoznaczności, płynności w interpretacji prawa. Wszechobecny monitoring, aparaty w telefonach komórkowych powodują, że nasz wizerunek w pewien sposób staje się publiczny. Dlaczego w takim razie artysta nie może wykorzystywać obrazu, który przedstawia innego człowieka bez jego wcześniejszej zgody? W ten sposób traci możliwość swobodnego tworzenia. Spróbujmy rozstrzygnąć gdzie leży granica. 

Jako działacze kultury poczuwamy się w obowiązku podjęcia tego unikanego tematu, zwłaszcza, że od dziecka wpajana jest nam wartość kultury, jej propagowanie i rozpowszechnianie. Postawmy sobie wspólne pytanie: Jak, kiedy legalność dokumentacji fotograficznej stoi na granicy prawa? 

Katarzyna Piekło
----------------------------------------------


Jakub Pierzchała – artysta, fotograf, grafik, wykładowca na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, autor licznych wystaw fotograficznych zbiorowych i indywidualnych. Od 2011 roku zajmuje się dokumentacją fotograficzną większości wydarzeń kulturalnych w Galerii Onamato. 


----------------------------------------------

Oprócz wystaw odbywać się będą zorganizowane w przestrzeni Galerii otwarte dyskusje z udziałem zaproszonych autorytetów z dziedziny fotografii i prawa. Harmonogram wydarzeń przedstawiony zostanie podczas otwarcia wystawy. Dostepny będzie także na www.onamato.pl oraz w Galerii Onamato. 


Sponsorzy:                                          
 

Patroni medialni: 
                   

Partnerzy:
     


Zapraszamy do dyskusji!


rozwiń