13 września 2014 Nowy rok szkolny w Szkole Onamato


Rok szkolny 2013/2014 zamknęliśmy z absolutnie pozytywnym wynikiem! WSZYSCY z naszych zdających dostali się na wymarzone studia artystyczne. Raz jeszcze gratulujemy!

->>>OFERTA NA ROK 2014/2015<<<-

->>MALARSTWO I RYSUNEK (Karolina Spyrka)<<-
->> RYSUNEK ARCHITEKTONICZNY (Michał Sroka)<<-
->>GRAFIKA ARTYSTYCZNA (Kasia Wojdyła, Aleksndra Dyras)<<-
->> HISTORIA SZTUKI (Karolina Spyrka)<<-
->> ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI: 3-9 LAT (Ewelina Krawczyk)<<-
->> ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI: 10-14 LAT (Andżela Doniec)<<-

rozwiń
28 czerwca 2014 Wernisaż kursantów Szkoły Rysunku i Malarstwa Onamato


Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac kursantów Szkoły Rysunku i Malarstwa Onamato, który odbędzie się 28 czerwca o godz. 19 w Galerii Onamato przy ul. Brackiej 7 w Krakowie.


To druga wystawa na której obejrzeć można prace uczestników kursów artystycznych Szkoła Malarstwa i Rysunku Onamato. Nasi uczniowie biorą udział w zajęciach pod okiem profesjonalnych artystów, absolwentów krakowskiej ASP, w ramach których odbywają się kursy malarstwa, rysunku i grafiki. Na każdych zajęciach mierzą się z trudnymi ćwiczeniami z zakresu martwej natury, podstaw kompozycji, aktu, portretu oraz ćwiczeń z wyobraźni. Prezentowane przez nas prace mają pokazać postęp jaki zaistniał u naszych kursantów w trakcie trwania roku szkolnego 2013/14. Są to prace w większości studyjne: martwe natury rysunkowe, pierwsze próby zmierzenia się z materią obrazu malarskiego za pomocą techniki olejnej. Przy doborze prac kierowaliśmy się ilością czasu i wysiłku włożonego przez poszczególne osoby. Wystawa jest przekrojowa, staraliśmy się tak dobrać dzieła by każdy uczestnik naszych zajęć został doceniony. Niektóre z prac są bardzo osobiste, inne - znakomicie wykonanymi rysunkami aktu, obrazami martwej natury.

Nasi uczniowie są zgraną grupą, chętnie przybywającą co tydzień lub dwa razy w tygodniu na nasze zajęcia. Wśród nich są osoby, które swoje pierwsze próby artystycznego działania mają już dawno za sobą, szukają różnych środków wyrazu, balansując w różnych mediach sztuk pięknych. Są też i tacy, którym pierwszy raz pędzel lub węgiel włożyliśmy w ręce na naszych zajęciach. Wystawa naszych prac ma w zamierzeniu zachęcić jak największe grono odbiorców do twórczych działań, ukazać zdolności naszych kursantów i postęp w ich pracy. Wśród nich są i tacy, którzy w w tym roku przystąpili do egzaminu na krakowską ASP i kontynuują swoją artystyczna działalność.

W wystawie biorą udział: Irena Lipczyńska, Kinga Krzyś, Magdalena Oleś, Paula Nepelska, Maria Gumulak, Anna Skrzypczyk, Marta Małecka, Emilia Kutrzeba, Beata Olborska, Julia Klimowska, Ula Durlak, Mateusz Błaszczyk, Andrzej Cieśla, Mateusz Żółtek.

rozwiń
16 maja 2014 NOC MOZEÓW 2014


16 maja 2014 roku o godz. 19 - 23, z okazji NOCY MUZEÓW, zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą twórczo spędzić czas i nie boją się wziąć dłuta do ręki na WARSZTATY Z GRAFIKI ARTYSTYCZNEJ!

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z cynkorytu (druk wklęsły) lub linorytu (druk wypukły) na II-gie piętro XIV wiecznej kamienicy w samym centrum Krakowa do Szkoły Malarstwa i Rysunku Onamato.
Podczas warsztatów każdy ma możliwość zaprojektowania oraz odbicia na prasie graficznej swojego projektu. Odbitki powstają na papierze graficznym - linoryt można odbić też na materiale (chętnych prosimy o przyniesienie ze sobą koszulki). Twórcze działania poprzedzone są krótkim wykładem dotyczącym technik graficznych oraz zasad bezpieczeństwa jakie panują w pracowni, a także pokazem grafik wykonanych przez artystów-grafików.
W trakcie Nocy Muzeów zapraszamy również na lampkę wina sponsorowaną przez firmę Barefoot, za co serdecznie dziękujemy!

Wyjątkowo w ten dzień oferujemy kurs w promocyjnej cenie 10 zł
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA - zapisy na kursy@onamato.pl
rozwiń
11 kwietnia 2014 Koncert charytatywny „For Be Africa with love”


Zapraszamy serdecznie na koncert muzyki klasycznej oraz kiermasz wielkanocny 11 kwietnia o godz.17.30 do Galerii Onamato przy ul. Brackiej 7 w Krakowie.

Koncert jest organizowany przez Małopolską Manufakturę Sztuki oraz wolontariuszy Fundacji Kapucyni i Misje. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na pomoc ofiarom rebelii w Republice Środkowej Afryki. Sponsorem materiałów na kiermasz jest ROMAN Salon Gabinet Atelie, za co serdecznie dziękujemy.


W pięknej kamienicy przy ulicy Brackiej, w przytulnym wnętrzu galerii, w otoczeniu dzieł sztuki będą Państwo mogli wysłuchać utworów Jana Sebastiana Bacha, Gaspara Cassadó i Luigiego Boccheriniego. W przerwie będzie można spróbować wspaniałej afrykańskiej kawy Cardinale Massaia oraz nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez artystów współpracujących z galerią. Wszystko po to aby pomóc.
Hasło koncertu nawiązuje do afrykańskiej nazwy "serce Afryki", bo tak mieszkańcy nazywają Republikę Środkowej Afryki, dziś borykającą się z trudną sytuacja polityczną i dotkniętą skutkami rebelii.
Komu pomagamy? Bezpośrednia pomoc kierowana jest do Sekretariatu Misyjnego Ojców Kapucynów, który organizuje pomoc: S.O.S. dla Afryki - Kapucyni i Misje Obecnie potrzeba środków na zakup żywności i materiałów budowlanych na remont i odbudowę domostw.
Artyści związani z galerią Onamato oraz z Małopolska Manufakturą Sztuki postanowili zrobić coś na rzecz pokoju.
Zapraszamy Państwa do udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu, zapraszamy do poparcia naszych działań, licznego udziału i prosimy o otwarte serce i hojność. Przed świętami to ważny gest solidarności z ofiarami i praca na rzecz pokoju
rozwiń
05 kwietnia 2014 KONCERT - Northern Lights Tour: The Cold Blows + Stina Kjelstad

Zapraszamy na koncert The Cold Blows i Stina Kjelstad - 05 kwietnia 2014, godz. 19:30 do Galerii Onamato na ul. Bracką 7/4 (II piętro).

The Cold Blows mają zaszczyt ponownie zawitać w Galerii Onamato w Krakowie, gdzie zagrali pierwszy wspólny koncert w czerwcu 2013 roku. Podczas wspólnej pracy nad albumem perkusista i producent muzyczny Szymon Piotrowski zainspirował brytyjską wokalistkę, kompozytorkę i pianistkę Annalie Wilson, do stworzenia duetu. Twórcza mieszanka alternatywnego popu, folku i jazzu jest wyrazista, świeża i spontaniczna, jak doświadczenie tańca w zamieci śnieżnej.

W ramach Northern Lights Tour koncertują wspólnie z utalentowaną norweską wokalistką Stiną Kjelstad wraz z zespołem. Stina urodziła się i wychowała w Toten (Norwegia), gdzie zaczęła swoją karierę artystyczną jako profesjonalna tancerka. Muzyka Stiny jest pełna emocji, dociera do słuchacza jak fragmenty pamiętnika. Jej piosenki są oparte na wyrazistych melodiach, podpartych bogatymi i oryginalnymi akordami. Podczas Northern Lights Your koncertują z nią wspólnie gitarzysta Andreas Barnes Onarheim oraz wiolonczelistka Ellen-Martine Gismervik.

BIlety: 25/30 zł


The Cold Blows
Annalie Wilson (wokal, fortepian // vocals, piano)
Szymon Piotrowski (perkusja // drums)

Stina Kjelstad
Stina Kjelstad (wokal, gitary akustyczne // vocal, acoustic guitars)
Andreas Barnes Onarheim (gitary, chórki, harmonium, perkusjonalia // guitars, backing vocals, harmonium, percussions)
Ellen-Martine Gismervik (wiolonczela // cello)

The Cold Blows are delighted to return to Onamato Gallery in Krakow where they played their first ever concert together in June 2013. Polish drummer and producer Szymon Piotrowski teamed up with British singer, songwriter and pianist Annalie Wilson to form the duo after collaborating on her second album. A dramatic fusion of alternative pop, folk and jazz, their music is bold, fresh and spontaneous, like the feeling of dancing in a snowstorm. 

They are on tour with talented Norwegian folk singer Stina Kjelstad and her band. Stina was born and raised in Toten, Norway, where she began her artistic career as a professional dancer. Stina’s music is intimate and full of soul, contacting the listener like snippets of a personal diary. Her songs are dominated by strong melodies, underpinned by a rich and original chord language. She performs at Onamato with acoustic guitarist Andreas Barnes Onarheim and cellist Ellen-Martine Gismervik.

Tickets: 25/30 zł
rozwiń
04 kwietnia 2014 Wystawa Bei Ihnatowicz pt: Magia marionetek i nie tylko oraz warsztaty i spotkanie z autorką organizowane w ramach Krakers - Krakowski Gallery Weekend
Zapraszamy na wernisaż wystawy Bei Ihnatowicz pt: Magia marionetek i nie tylko. Wystawa oraz wydarzenia towarzyszące organizowane są w ramach Krakersa - Krakowski Gallery Weekend. 

Otwarcie wystawy: 4 kwietnia godz. 20.00. 
-------------------------------------------------------------------
Niezwykłe marionetki, tworzone przez Beę Ihnatowicz, znane są kolekcjonerom w kraju i na całym świecie, znajdują się również w muzeach (Włochy, USA). Spod ręki artystki wychodzą jedyne w swoim rodzaju lalkowe podobizny osób sławnych jak i nieznanych, oraz marionetki fantazyjne, wymyślone. Oprócz tego zamuje się ona malarstwem figuratywnym, fascynują ją zwłaszcza twarze. Artystka prowadzi również autorski Teatr Lalek Luna. Wystawa prezentuje kilka oryginalnych marionetek portretowych autorki, szkice koncepcyjne oraz wybór rysunków, przedstawiających kobiety.
-----------------------------------------------------------------------
The incredible marionettes, created by Bea Ihnatowicz are known to collectors in Poland and around the world, and are being displayed in museums (Italy, USA). From the artist's studio come the unique puppet likenesses of celebrities, famous and ordinary people, as well as fancy marionettes. She is also an avid painter, specializing in figurative and portraiture themes. Besides, the artist runs her own project - Luna Puppet Theatre. The exhibition presents some original puppet portraits by the author, and a choice of conceptual sketches and drawings of beautiful women.

Zapraszamy także na warsztaty artystyczne dla dzieci:
06 kwietnia o godz. 10.00.-11.30 - Warsztaty lalkowe dla dzieci w wieku 3-9 lat, prowadząca Ewelina Krawczyk - prowadzi warsztaty dla maluchów w Galerii Onamato już od ponad dwóch lat, jej niepowtarzalne programy zawsze dają dzieciom dużo radości i pozostawiają swobodę tworzenia, wstęp wolny, zapisy na: galeria@onamato.pl - ILOŚĆ OSÓB W GRUPACH OGRANICZONA

06 kwietnia o godz. 12.30.-15.00 - Warsztaty lalkowe dla dzieci w wieku 9-14 lat, prowadząca Bea Ihnatowicz, artystka, twórczyni marionetek, autorka obecnej wystawy i inicjatorka warsztatów, która podzieli się podczas tego spotkania swoją wiedzą i doświadczeniem w tworzeniu niepowtarzalnych lalek, 
wstęp wolny, zapisy na: galeria@onamato.pl - ILOŚĆ OSÓB W GRUPACH OGRANICZONA

oraz na spotkanie z artystką:
06 kwietnia o godz. 16.00. - spotkanie z Bea Ihnatowicz - autorką obecnej wystawy pt: Magia marionetek i nie tylko. 

Zapraszamy!
rozwiń