18 lutego 2015 KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI WYSTAWY CZASOWEJ W GALERII ONAMATO W RAMACH CRACOW GALLERY WEEKEND KRAKERS 2015

Laureatką konkursu została Martyna Kielesińska.

Gratulujemy!

KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI WYSTAWY CZASOWEJ W GALERII ONAMATO W RAMACH CRACOW GALLERY WEEKEND KRAKERS 2015 (dla uczniów i zeszłorocznych absolwentów krakowskich uczelni artystycznych).

OPIS: Uczestnicy konkursu mają za zadanie przedstawić zbiór własnych prac, które tworzą spójną koncepcję wystawy. Zdjęcia prac wraz z opisem koncepcji wystawy należy wysyłać w formacie PDF na adres:galeria@onamato.pl

NAGRODA: Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w postaci pełnego sfinansowania organizacji wystawy (zgodnie z regulaminem konkursu) podczas CRACOW GALLERY WEEKEND KRAKERS 2015 w Galerii Onamato oraz pomoc w organizacji wernisażu, który odbędzie się 26 kwietnia 2015r.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Termin nadsyłania prac wraz z koncepcją wystawy: 18.02.2015r. do godziny 15.00.

Adres: galeria@onamato.pl

REGULAMIN KONKURSU / pobierz

załącznik 1_Umowa  przygotowania wystawy w Galerii Onamato w ramach Cracow Gallery Weekend Krakers 2015 / pobierz


rozwiń
20 grudnia 2014 ART FIELD - TARGI SZTUKI MŁODEJ


ART FIELD - TARGI SZTUKI MŁODEJ 20-21 GRUDNIA 2014

ART FIELD
prezentuje zupełnie nową formułę targów młodej sztuki. Na pierwszej edycji swoje prace pokażą najlepsi studenci z Polski ale również młodzi twórcy niezależni. Na targach będzie można zobaczyć i kupić ich prace. Wśród nich pojawią się obiekty wykonane w różnych technikach i stylach
m.in. malarstwo, rysunek, ilustrację, grafikę artystyczną, fotografię. Jesteśmy przekonani, że sztuka rozumiana, jako towar i wartościowa inwestycja jest na wyciągnięcie ręki i każdy może być w jej posiadaniu. Jest to szansa dla każdego, kto chciałby za przystępną cenę stać się posiadaczem jedynego i niepowtarzalnego dzieła.

ART FIELD to również pole wymiany doświadczeń pomiędzy artystami a odbiorcami. Mamy nadzieję, że wydarzenie to pozwoli nawiązać kontakt z klientami, kolekcjonerami oraz młodymi galeriami a selekcja prac pozwoli przyjrzeć się z bliska nowym trendom w sztuce. Przede wszystkim projekt ten ma na celu promocję twórców wchodzących dopiero do artystycznego obiegu, popularyzację sztuki oraz rozszerzenie grona jej odbiorców i mecenasów 

Możecie być na bieżąco, dołączając do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/396353367182509/

Program wydarzeń towarzyszących Targom:

SWAP książkowy – weź się wymień!
Czy na Twojej półce zalegają książki pokryte kurzem? Czujesz, że potrzebujesz nowych literackich inspiracji? Kolekcjonujesz unikatowe magazyny? Interesują Cię niezależne wydawnictwa i efemeryczne wydarzenia publicystyczne? Jesteś autorem/ autorką zina? Nie siedź w domu, weź książki/magazyny/ziny/gazety i chodź do nas. Oddawaj i dodawaj nowe pozycje do swojej biblioteki. Weź udział w wielkiej wymianie – niecodziennym książkowym swapie. Przyjdź, dorzuć się i znajdź coś dla siebie w literackim misz-maszu! Preferowane Białe Kruki, Czarne Kruki, literackie wróble i gołębie. Złap książkę za ogon. Po prostu chodź się wymień!

SWAP jest organizowany przez PROwincję w ramach ART FIELD - TARGI SZTUKI MŁODEJ.

Miejsce: Szkoła Malarstwa i Rysunku Onamato, Bracka 7/4, Kraków
Data: 20.12; godz. 12.00 do 16.00
Narzędzia do dzieła: książki, gazety, magazyny, ziny, katalogi: min. 3, max. MILIONY

Nawrzucaj rysownikom... cytatów 
Akcja - Reakcja. Jest cytat, jest historia. Dołóż się do naszej rysowniczej układanki!
Już w sobotę ruszamy z performatywnym komiksem w ramach ART FIELD - TARGI SZTUKI MŁODEJ. Grupa rysowników i rysowniczek zmierzy się z wyzwaniem stworzenia obrazkowej historii opartej na wylosowanych cytatach z literatury mniej i bardziej poważnej. 
Dlatego potrzebujemy właśnie ciebie i twoich ulubionych fragmentów tekstów wszelakich. Podziel się z nami zawartością Twojego literackiego pamiętniczka. Zdradź zdania jakie zapadły ci w pamięci. Słowa, przez które nie mogłeś/łaś zasnąć w nocy, z wypiekami na twarzy zapisując je na serwetkach, biletach, czy rachunkach za gaz. Nostalgiczne i wywrotowe, marudne i obrazoburcze, romantyczne i przewrotne. Przyjmujemy wszystkie! Wrzuć cytat do wspólnego koszyka i zobacz jak powstaje nowa obrazkowa historia. 

Nawrzucaj im i patrz jak rysują!


Miejsce: Szkoła Malarstwa i Rysunku Onamato, Bracka 7/4, Kraków
Data: 20.12; godz. 19.00 do 21.00

Co to jest Sztuka? - otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci 3-9 lat
Co to jest Sztuka? Z czym się kojarzy i gdzie można ją zobaczyć? Czy sztuka mieszka tylko w muzeach i galeriach? A może spotkamy ją na ulicy? W lesie, na pustyni, strychu bądź w naszym mieszkaniu? Czy dzieło sztuki to tylko obraz, rzeźba, architektura? A może coś jeszcze? Spacer, sterta kamieni, przedmiot używany na co dzień?
Na warsztatach plastycznych organizowanych w ramach ART FIELD opowiemy dzieciom, kiedy sztuka wyszła z obrazów, rzeźb i gdzie można ją spotkać. Uczestników poprowadzimy przez gąszcz trudnych słów m.in. instalacja, performance, ready-made, asamblaż.

Warsztaty są organizowane przez Szkołę Malarstwa i Rysunku Onamato w ramach ART FIELD - TARGI SZTUKI MŁODEJ.

Wiek uczestników: 3-10 lat
Miejsce: Szkoła Malarstwa i Rysunku Onamato, Bracka 7/4
Data: 21.12, godz. 10.00 do 11.30
Zapisy: kursy@onamato.pl (wstęp wolny!)

RYZY>RYZMY -- otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci 10-14 lat
Artystom ciągle mało! Dzięki temu sztuka nie usiedzi długo w jednym miejscu. Raz wprawione w ruch idee ciężko zatrzymać. Jak atomy szukają absolutnych połączeń nieustannie zderzając się z innymi krążącymi w eterze pomysłami. Często właśnie na przecięciu ich dróg powstają najciekawsze rozwiązania.
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak sztuka łamała konwenanse a artyści sprzeciwiali się obowiązującym trendom. Czerpiąc z rewolucyjnych idei wykonamy kolaże i instalacje, a media jakimi będziemy się posługiwać pozwolą nam wyjść poza ramy tradycyjnej pracowni.

Warsztaty są organizowane przez Szkołę Malarstwa i Rysunku Onamato w ramach ART FIELD - TARGI SZTUKI MŁODEJ.

Wiek: 10-14 lat
Miejsce: Szkoła Malarstwa i Rysunku Onamato, Bracka 7/4
Data: 21.12, godz. 12.00 do 13.30
Zapisy: kursy@onamato.pl (wstęp wolny!)
rozwiń
13 września 2014 Nowy rok szkolny w Szkole Onamato


Rok szkolny 2013/2014 zamknęliśmy z absolutnie pozytywnym wynikiem! WSZYSCY z naszych zdających dostali się na wymarzone studia artystyczne. Raz jeszcze gratulujemy!

->>>OFERTA NA ROK 2014/2015<<<-

->>MALARSTWO I RYSUNEK (Karolina Spyrka)<<-
->> RYSUNEK ARCHITEKTONICZNY (Michał Sroka)<<-
->>GRAFIKA ARTYSTYCZNA (Kasia Wojdyła, Aleksndra Dyras)<<-
->> HISTORIA SZTUKI (Karolina Spyrka)<<-
->> ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI: 3-9 LAT (Ewelina Krawczyk)<<-
->> ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI: 10-14 LAT (Andżela Doniec)<<-

rozwiń
28 czerwca 2014 Wernisaż kursantów Szkoły Rysunku i Malarstwa Onamato


Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac kursantów Szkoły Rysunku i Malarstwa Onamato, który odbędzie się 28 czerwca o godz. 19 w Galerii Onamato przy ul. Brackiej 7 w Krakowie.


To druga wystawa na której obejrzeć można prace uczestników kursów artystycznych Szkoła Malarstwa i Rysunku Onamato. Nasi uczniowie biorą udział w zajęciach pod okiem profesjonalnych artystów, absolwentów krakowskiej ASP, w ramach których odbywają się kursy malarstwa, rysunku i grafiki. Na każdych zajęciach mierzą się z trudnymi ćwiczeniami z zakresu martwej natury, podstaw kompozycji, aktu, portretu oraz ćwiczeń z wyobraźni. Prezentowane przez nas prace mają pokazać postęp jaki zaistniał u naszych kursantów w trakcie trwania roku szkolnego 2013/14. Są to prace w większości studyjne: martwe natury rysunkowe, pierwsze próby zmierzenia się z materią obrazu malarskiego za pomocą techniki olejnej. Przy doborze prac kierowaliśmy się ilością czasu i wysiłku włożonego przez poszczególne osoby. Wystawa jest przekrojowa, staraliśmy się tak dobrać dzieła by każdy uczestnik naszych zajęć został doceniony. Niektóre z prac są bardzo osobiste, inne - znakomicie wykonanymi rysunkami aktu, obrazami martwej natury.

Nasi uczniowie są zgraną grupą, chętnie przybywającą co tydzień lub dwa razy w tygodniu na nasze zajęcia. Wśród nich są osoby, które swoje pierwsze próby artystycznego działania mają już dawno za sobą, szukają różnych środków wyrazu, balansując w różnych mediach sztuk pięknych. Są też i tacy, którym pierwszy raz pędzel lub węgiel włożyliśmy w ręce na naszych zajęciach. Wystawa naszych prac ma w zamierzeniu zachęcić jak największe grono odbiorców do twórczych działań, ukazać zdolności naszych kursantów i postęp w ich pracy. Wśród nich są i tacy, którzy w w tym roku przystąpili do egzaminu na krakowską ASP i kontynuują swoją artystyczna działalność.

W wystawie biorą udział: Irena Lipczyńska, Kinga Krzyś, Magdalena Oleś, Paula Nepelska, Maria Gumulak, Anna Skrzypczyk, Marta Małecka, Emilia Kutrzeba, Beata Olborska, Julia Klimowska, Ula Durlak, Mateusz Błaszczyk, Andrzej Cieśla, Mateusz Żółtek.

rozwiń
16 maja 2014 NOC MOZEÓW 2014


16 maja 2014 roku o godz. 19 - 23, z okazji NOCY MUZEÓW, zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą twórczo spędzić czas i nie boją się wziąć dłuta do ręki na WARSZTATY Z GRAFIKI ARTYSTYCZNEJ!

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z cynkorytu (druk wklęsły) lub linorytu (druk wypukły) na II-gie piętro XIV wiecznej kamienicy w samym centrum Krakowa do Szkoły Malarstwa i Rysunku Onamato.
Podczas warsztatów każdy ma możliwość zaprojektowania oraz odbicia na prasie graficznej swojego projektu. Odbitki powstają na papierze graficznym - linoryt można odbić też na materiale (chętnych prosimy o przyniesienie ze sobą koszulki). Twórcze działania poprzedzone są krótkim wykładem dotyczącym technik graficznych oraz zasad bezpieczeństwa jakie panują w pracowni, a także pokazem grafik wykonanych przez artystów-grafików.
W trakcie Nocy Muzeów zapraszamy również na lampkę wina sponsorowaną przez firmę Barefoot, za co serdecznie dziękujemy!

Wyjątkowo w ten dzień oferujemy kurs w promocyjnej cenie 10 zł
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA - zapisy na kursy@onamato.pl
rozwiń
11 kwietnia 2014 Koncert charytatywny „For Be Africa with love”


Zapraszamy serdecznie na koncert muzyki klasycznej oraz kiermasz wielkanocny 11 kwietnia o godz.17.30 do Galerii Onamato przy ul. Brackiej 7 w Krakowie.

Koncert jest organizowany przez Małopolską Manufakturę Sztuki oraz wolontariuszy Fundacji Kapucyni i Misje. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na pomoc ofiarom rebelii w Republice Środkowej Afryki. Sponsorem materiałów na kiermasz jest ROMAN Salon Gabinet Atelie, za co serdecznie dziękujemy.


W pięknej kamienicy przy ulicy Brackiej, w przytulnym wnętrzu galerii, w otoczeniu dzieł sztuki będą Państwo mogli wysłuchać utworów Jana Sebastiana Bacha, Gaspara Cassadó i Luigiego Boccheriniego. W przerwie będzie można spróbować wspaniałej afrykańskiej kawy Cardinale Massaia oraz nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez artystów współpracujących z galerią. Wszystko po to aby pomóc.
Hasło koncertu nawiązuje do afrykańskiej nazwy "serce Afryki", bo tak mieszkańcy nazywają Republikę Środkowej Afryki, dziś borykającą się z trudną sytuacja polityczną i dotkniętą skutkami rebelii.
Komu pomagamy? Bezpośrednia pomoc kierowana jest do Sekretariatu Misyjnego Ojców Kapucynów, który organizuje pomoc: S.O.S. dla Afryki - Kapucyni i Misje Obecnie potrzeba środków na zakup żywności i materiałów budowlanych na remont i odbudowę domostw.
Artyści związani z galerią Onamato oraz z Małopolska Manufakturą Sztuki postanowili zrobić coś na rzecz pokoju.
Zapraszamy Państwa do udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu, zapraszamy do poparcia naszych działań, licznego udziału i prosimy o otwarte serce i hojność. Przed świętami to ważny gest solidarności z ofiarami i praca na rzecz pokoju
rozwiń