17 lutego 2012 Pokaz zdjęć z cyklu Podróże - Indianie

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Podróże", które poświęcone będzie tematyce Indian Południowego Zachodu Stanów Zjednoczonych. Pokaz zostanie poprowadzony przez dr Radosława Palonkę, archeologa z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Będziemy mieli okazję poznać zwyczaje oraz tradycję zarówno dawnych jak i współczesnych Indian Pueblo, Nawaho i Apaczów. 

Podczas spotkania odbędzie się krótka przerwa, w której zapraszamy na degustację regionalnej kuchni stanu Colorado przygotowanej przez firmę Fuji Catering & Event.
Następne spotkania:
Botswana - film dokumentalny "Diamenty nie świecą wiecznie" - 2 marca godz. 19.00.

START: 17 luty 2012 - godz. 19.00.
WSTĘP: 10 zł


Zapraszamy !!!

rozwiń
14 lutego 2012 Koncert akustyczny - Halla Nordfjörd


Halla Nordfjord - koncert akustyczny

Kiedy Halla Nordfjörd przyleciała po raz pierwszy do naszego kraju, nikt do końca nie wiedział, czego się spodziewać po jej występach. Ostatecznie wszędzie grała dla pełnych sal kameralnych klubów. Jej druga wizyta w Polsce pokazała, jakie jest zainteresowanie Islandką! Zagrała 20 koncertów dzień po dniu – od morza po góry! Większość występów była wyprzedana! Nasza widownia niemal Ją pokochała, o czy może świadczyć kilkaset sprzedanych płyt podczas tourne! Prasa również nie pozostawia wątpliwości. Trasie Halli towarzyszyły takie artykuły:

Aktivist: Piękny, ściszony wokal i niezwykle urocze melodie, które gra na swojej gitarze, świetnie się komponują, wprawiają w melancholijny nastrój i budzą nostalgię. Jej utwory sprawiają wrażenie intymnych, „małych”, a przez to prawdziwych.

Przekrój: Halla wkrótce będzie gwiazdą. Wtedy będziecie mogli się pochwalić, że słyszeliście ją wcześniej w którymś z polskich miast.

Gazeta Wyborcza: Główny atut Halli Nordfjord to głos. Głęboki i lekki zarazem, jego barwa ma w sobie interesującą bezpretensjonalność i coś kojącego: przykuwa uwagę i zarazem relaksuje. Pierwsze skojarzenie? Tori Amos.

Modny Kraków: Blond dziewczyna o czystym, ładnym głosie i delikatne dźwięki gitary. Styl, który powinni polubić słuchacze Tori Amos, Björk i Norah Jones. Gdyby Halla grywała co wieczór w jednej z krakowskich knajp, na pewno chętnie bym tam zaglądał.

Portal „Muzyka Islandzka”: Koncert Halli w Lublinie był rewelacyjny. Publiczność była cudowna, Halla zagrała przepięknie, atmosfera niesamowita.

Portal „Uwolnij Muzykę”: Delikatna songwriterka z Islandii, za którą się tęskni i która śpiewa proste, akustyczne piosenki. To był zdecydowanie jeden z najbardziej magicznych wieczorów tego roku. Pozostawiła straszliwy niedosyt, bo na jej koncerty mógłbym chodzić prawie codziennie.

Halla Nordfjörd pochodzi z Reykiaviku. Co ma do zaoferowania? Piękny głos i równie ładne melodie, który gra na swojej gitarze. Artystka dała wiele koncertów na Islandii (m.in. na najsłynniejszym festiwalu na wyspie – Iceland Airwaves), ale odwiedziła też inne kraje Europy jak choćby Danię, Niemcy czy Wyspy Owcze.

Prawdopodobnie w 2012 roku 24-letnia Halla Nordfjörd wyda debiutancki album. Wcześniej jednak po raz trzeci przyleci do Polski! Na kilka występów. Zaśpiewa autorskie utwory zarówno po angielsku, jak i po islandzku. Warto sprawdzić jej talent teraz, zanim stanie się znaną, kolejną świetną wizytówką Islandii! Właściwie po dwóch wizytach w Polsce już nią została!

Posłuchaj Halli Nordfjörd 

Kontakt w Polsce: Mini Agencja Koncertowa „Borówka”- borowka.music@gazeta.pl 

Wstęp 20 zł

Zapraszamy !!!

rozwiń
02 lutego 2012 Pokaz zdjęć z cyklu Podróże - Chiny

Zapraszamy na cykl "Podróże", który poświęcony będzie ciekawym i odległym zakątkom świata. Tym razem zabierzemy Państwa w daleką podróż do Chin. Obędzie się pokaz slajdów, któremu towarzyszyć będzie degustacja kuchni azjatyckiej przygotowana przez firmę Fuji Catering & Event.

START: 2 luty 2012 - godz. 19.00. 
WSTĘP: 10 zł

Zapraszamy !!!

rozwiń
27 stycznia 2012 Wieczór niemych filmów z muzyką zespołu DUCH na żywo vol. 1


Zespół DUCH powstał na początku 2010 roku w Krakowie. Grupa skupiła młodych muzyków, których twórczość opiera się na gatunkach muzyki alternatywnej, głównie trip-hopie, nadając muzyce akustycznej nowy wymiar.
Wystąpili m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (SlotArt Fest 2011, Slot Fest "O Wschodzie", Festiwalu Rozstaje 2011).

Tego wieczoru zespół DUCH zagra NA ŻYWO muzykę do klasyków kina niemego:
"Nosferatu- Symfonia Grozy" reż. F.W. Murnau (1922 r.)
Jest to jeden z najważniejszych filmów niemieckiego ekspresjonizmu i jeden z pierwszych horrorów w historii kina. Film został koncepcyjnie autorsko zmontowany na potrzeby koncertu.
"Podróż na księżyc" reż. Georges Méliès (1902 r.)
Ten pełen zabawnych pomysłów film uznawany jest za pierwowzór gatunku science-fiction. Wyobraźnia jednego z pierwszych reżyserów kina znajduje odzwierciedlenie przede wszystkim w ekranowych sztuczkach oraz scenografii i kostiumach.

W programie przewidziane również dwa inne filmy:
"Zaćmienie" reż Georges Méliès (1907 r.)
"Le Diable Noir""Le Diable Noir" reż F.W. Murnau (1905 r.)

Start: godz.20:00
Wstęp: 8 zł

ZAPRASZAMY !!! 
rozwiń
02 grudnia 2011 Świąteczne Targi Sztuki


Prace absolwentów krakowskiej ASP w świątecznej cenie 2-4 i 9-11 grudnia 2011, godz. 12-20 w Galerii Onamato, ul. Bracka 7 II piętro, Kraków oraz przez grudzień na stronie www.artpower.pl/targi2011/.

rozwiń
25 listopada 2011 Wernisaż wystawy Adeli Kaczmarek pt: Otwarty widok

Adela Kaczmarek urodziła się w 1985 r. w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej dyplom - film animowany pt. "Zatoka" był prezentowany na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Zdobył Grand Prix na Festiwalu Nowych Mediów Pole Widzenia w Centrum Szti Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu oraz Nagrodę Specjalną na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych mowanych w Krakowie. W 2011 r. zrealizowała krótkometrażowy debiut filmowy pod tytułem "Słońce w pełni". Poza filmem animowanym zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz arteterapią.

Otwarty widok
Obrazy oraz rysunki Adeli Kaczmarek inspirowane są sztuką naiwną. Obserwacje rzeczywistych miejsc, często poczynione w podróży oraz wyimaginowane elementy tworzą nierealne, fantastyczne widoki marzeń . Sentymentalny i bajkowy charakter prac odwołuje się do naiwnych tęsknot odbiorców.


Prezentowane filmy:
Słońce w pełni (8 min.) Animowana impresja o sile słońca.
produkcja: Serafiński Studio Sp. z o.o.
muzyka: Mikołaj Majkusiak

Zatoka (14 min.) Kontemplacyjna, nadmorska historia inspirowana
opowiadaniem Garcii-Marqza.
Film dyplomowy z Pracowni Filmu Animowanego
Prof. Jerzego Kuci.
produkcja: ASP Kraków
muzyka: Mikołaj Majkusiak


rozwiń