11 maja 2012 Wernisaż wystawy Małgorzaty Kołcz pt: Dotyk


Małgorzata Kołcz urodziła się w 1988 r. w Brzesku.

Ukończywszy IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie rozpoczęła studia w Krakowskiej akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na wydziale grafiki użytkowej. Studia ukończyła z wyróżnieniem, realizując pracę dyplomowo – licencjacką pod kierunkiem prof. Władysława Pluty w pracowni projektowania graficznego. Obecnie jest studentką I roku studiów magisterskich na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. 
Dotychczas prezentowała swe prace w Dąbrowskim Domu Kultury, w Studio Fotograficznym Foto Buzek-Garzyński.

O wystawie: 
„Dotyk” to zbiór moich prac podejmujących temat, który jest tak nam bliski, a zarazem może być różnorodnie rozumiany. Tworząc te prace chciałam szerzej ująć rzeczywistość dotyku, który zwykle bywa bezpośrednio wiązany z ciałem, choć w szczególny sposób dotyczy także duszy...
Prace wykonane w różnych technikach łączy jedno: „Dotyk” – temat, którym chcę się z Wami podzielić. 

Małgorzata Kołcz

rozwiń
27 kwietnia 2012 Wieczór niemych filmów wraz z muzyką zespołu DUCH na żywo vol. 3


Do starych, znanych i uważanych za jedne z najważniejsze dzieł kinematografii filmów niemych, muzykę autorską na żywo gra akustyczny zespół DUCH. Określani jako zespół „akustycznego trip-hopu " od kilku lat zdobywają uznanie i wyróżnienia w konkursach, na festiwalach i koncertach. Grają około stu koncertów rocznie. Jest to jeden z niewielu - jeśli nie jedyny – w Polsce zespół, który koncertuje z tego typu materiałem hipnotyzując podczas koncertu tajemniczą muzyką oraz niepowtarzalnym obrazem.

DUCH wystąpił m.in. na antenie TVP2 w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych: SlotArt Fest 2011Slot Fest "O Wschodzie"Festiwal Rozstaje 2011.

set I - godz.18:30 
set II - godz.20:30

Bilety: 10 zł - dostępne od 24.04.2012 w Galerii ONAMATO 

ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA !!! 


Więcej informacji:

Zapraszamy !!! 

 

rozwiń
17 kwietnia 2012 Wernisaż NOTO - ROOMBOOK 4


Multimedialna wystawa 8 artystów – pedagogów z Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz grupy artystycznej ZRWR - studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wystawa towarzyszy Ogólnopolskiemu Studenckiemu Konkursowi NOTO - notatnik artysty.

Jest to czwarta wystawa z cyklu „ROOMBOOK – wystawy w procesie”, którą zorganizowałam wraz z grupą moich studentów. Wystawa „NOTTO ROOMBOOK 4” przedstawia proces notacji tradycyjnej i nowo-medialnej. Duety artystyczne profesorów i studentów prezentują osiem multimedialnych instalacji – rezultat procesu wzajemnej inspiracji. 

kurator wystawy: Halina Cader

Artyści: 
Bogusław Bachorczyk, Andrzej Bębenek, Halina Cader, Iwona Demko, Beata Długosz, Ewelina Małysa, Marcin Surzycki, Dariusz Vasina

Studenci: 
Katarzyna Kwater, Konrad Peszko, Joanna Rosiak, Daniel Zięcina, Łucja Piątkowska, Marcin Szot, Dina Sabat, Michał Ujczak

Wystawa trwać będzie do 24 kwietnia 2012 roku. 
Serdecznie zapraszamy !!!

rozwiń
03 kwietnia 2012 Przedświąteczne Warsztaty z Jajem

Zapraszamy na przedświąteczne warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych!!!

Do wyboru: 
- 
kartka świąteczna - linoryt odbijany na prasie graficznej 
- 
kartka świąteczna - cynkoryt odbijany na prasie graficznej
- 
jajko w technice decoupage 
- 
Baranek z masła

Wstęp: 20 zł

rozwiń
31 marca 2012 Wieczór niemych filmów z muzyką zespołu DUCH na żywo vol. 2


Zespół DUCH powstał na początku 2010 roku w Krakowie. Grupa skupiła młodych muzyków, których twórczość opiera się na gatunkach muzyki alternatywnej, głównie trip-hopie, nadając muzyce akustycznej nowy wymiar. 
Wystąpili m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (SlotArt Fest 2011, Slot Fest "O Wschodzie", Festiwalu Rozstaje 2011).

Tego wieczoru zespół DUCH zagra NA ŻYWO muzykę do klasyków kina niemego.

W programie przewidziane: 
"Zaćmienie" reż Georges Méliès (1907 r.) 
"Le Diable Noir" reż F.W. Murnau (1905 r.) 
"Podróż na księżyc" reż. Georges Méliès (1902 r.) 
"Pies Andaluzyjski" reż. Luis Buñuel (1929 r.) 
"Frankenstein" reż. J. Searle Dawley (1910 r.) 

Start: godz.19:00
Wstęp: 10 zł 


Zapraszamy !!!

rozwiń
15 marca 2012 Wernisaż wystawy malarstwa Pawła Słoty pt: Pejzaż miejski

Paweł Słota urodzony w Częstochowie w 1989 r. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. J. Malczewskiego w Częstochowie ze specjalizacją Grafika Użytkowa - Formy Wydawnicze. Obecnie student Malarstwa IV roku w pracowni malarstwa prof. Leszka. Misiaka i pracowni rysunku prof. Teresy Kotkowskiej - Rzepeckiej w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureat stypendium twórczego i artystycznego prezydenta miasta Częstochowy w latach 2005, 2006, 2007, 2009. Brał udział w wielu wystawach w kraju i zagranicą. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.

"Twórczość moja to suma otaczającej mnie rzeczywistości, wynikającej z mojej obserwacji, której uczestnikiem jestem każdego dnia. Tematem moich "pejzaży miejskich" jest komunikacja miejska, a dokładnie jej ruch w przestrzeni miasta. 
Jest to kolejna odsłona tego tematu, który ukazuje zjawiska zmienności i przestrzeni. Zjawiska te są frapujące i dzięki nim dostrzegam bogactwo koloru i światła z jego ulotnością i migotliwością. To próba syntezy pejzażu miejskiego bez jego charakterystycznych form, jakimi są architektura i zieleń miejska".

Paweł Słota

rozwiń