17 kwietnia 2012 Wernisaż NOTO - ROOMBOOK 4


Multimedialna wystawa 8 artystów – pedagogów z Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz grupy artystycznej ZRWR - studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wystawa towarzyszy Ogólnopolskiemu Studenckiemu Konkursowi NOTO - notatnik artysty.

Jest to czwarta wystawa z cyklu „ROOMBOOK – wystawy w procesie”, którą zorganizowałam wraz z grupą moich studentów. Wystawa „NOTTO ROOMBOOK 4” przedstawia proces notacji tradycyjnej i nowo-medialnej. Duety artystyczne profesorów i studentów prezentują osiem multimedialnych instalacji – rezultat procesu wzajemnej inspiracji. 

kurator wystawy: Halina Cader

Artyści: 
Bogusław Bachorczyk, Andrzej Bębenek, Halina Cader, Iwona Demko, Beata Długosz, Ewelina Małysa, Marcin Surzycki, Dariusz Vasina

Studenci: 
Katarzyna Kwater, Konrad Peszko, Joanna Rosiak, Daniel Zięcina, Łucja Piątkowska, Marcin Szot, Dina Sabat, Michał Ujczak

Wystawa trwać będzie do 24 kwietnia 2012 roku. 
Serdecznie zapraszamy !!!

rozwiń
03 kwietnia 2012 Przedświąteczne Warsztaty z Jajem

Zapraszamy na przedświąteczne warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych!!!

Do wyboru: 
- 
kartka świąteczna - linoryt odbijany na prasie graficznej 
- 
kartka świąteczna - cynkoryt odbijany na prasie graficznej
- 
jajko w technice decoupage 
- 
Baranek z masła

Wstęp: 20 zł

rozwiń
31 marca 2012 Wieczór niemych filmów z muzyką zespołu DUCH na żywo vol. 2


Zespół DUCH powstał na początku 2010 roku w Krakowie. Grupa skupiła młodych muzyków, których twórczość opiera się na gatunkach muzyki alternatywnej, głównie trip-hopie, nadając muzyce akustycznej nowy wymiar. 
Wystąpili m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (SlotArt Fest 2011, Slot Fest "O Wschodzie", Festiwalu Rozstaje 2011).

Tego wieczoru zespół DUCH zagra NA ŻYWO muzykę do klasyków kina niemego.

W programie przewidziane: 
"Zaćmienie" reż Georges Méliès (1907 r.) 
"Le Diable Noir" reż F.W. Murnau (1905 r.) 
"Podróż na księżyc" reż. Georges Méliès (1902 r.) 
"Pies Andaluzyjski" reż. Luis Buñuel (1929 r.) 
"Frankenstein" reż. J. Searle Dawley (1910 r.) 

Start: godz.19:00
Wstęp: 10 zł 


Zapraszamy !!!

rozwiń
15 marca 2012 Wernisaż wystawy malarstwa Pawła Słoty pt: Pejzaż miejski

Paweł Słota urodzony w Częstochowie w 1989 r. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. J. Malczewskiego w Częstochowie ze specjalizacją Grafika Użytkowa - Formy Wydawnicze. Obecnie student Malarstwa IV roku w pracowni malarstwa prof. Leszka. Misiaka i pracowni rysunku prof. Teresy Kotkowskiej - Rzepeckiej w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureat stypendium twórczego i artystycznego prezydenta miasta Częstochowy w latach 2005, 2006, 2007, 2009. Brał udział w wielu wystawach w kraju i zagranicą. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.

"Twórczość moja to suma otaczającej mnie rzeczywistości, wynikającej z mojej obserwacji, której uczestnikiem jestem każdego dnia. Tematem moich "pejzaży miejskich" jest komunikacja miejska, a dokładnie jej ruch w przestrzeni miasta. 
Jest to kolejna odsłona tego tematu, który ukazuje zjawiska zmienności i przestrzeni. Zjawiska te są frapujące i dzięki nim dostrzegam bogactwo koloru i światła z jego ulotnością i migotliwością. To próba syntezy pejzażu miejskiego bez jego charakterystycznych form, jakimi są architektura i zieleń miejska".

Paweł Słota

rozwiń
02 marca 2012 Pokaz filmu dokumentalnego oraz zdjęć z cyklu Podróże - Botswana

Galeria Onamato zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Podróże". Tym razem pokaz filmu dokumentalnego o Botswanie: "Diamenty nie świecą wiecznie" zrealizowany przez Red Branch Polska oraz pokaz zdjęć z wyprawy. Podczas spotkania odbędzie się krótka przerwa, w której zapraszamy na degustację regionalnej kuchni afrykańskiej przygotowanej przez firmę Fuji Catering & Event.


Diamonds are not forever. Nothing is forever – tymi słowami rozpoczyna się film dokumentalny przedstawiający kilka krótkich scen z życia Botswany. Wyjątkowość Botswany znajduje swój wyraz w stabilności politycznej i sytuacji gospodarczej, która m.in. jest związana z wydobyciem i eksportem diamentów. Nie zmienia to faktu, iż kraj ten boryka się z wieloma “standardowymi” problemami rozwojowymi, na które próbą odpowiedzi są Milenijne Cele Rozwoju zadeklarowane przez Państwa Członkowskie ONZ (m.in. wyeliminowanie ubóstwa, zapewnienie podstawowej edukacji, poprawa opieki zdrowotnej nad matkami, ograniczenie rozprzestrzeniania się HIV/AIDS). Twórcy filmu nie wchodzą w rolę komentatorów i pozwalają swoim bohaterom opowiedzieć o tym, jak z tymi wyzwaniami radzą sobie Botswańczycy – lud Batswana – konsekwentnie odkrywając przed widzami inny obraz Afryki. W tle przedstawianych historii i epizodów widać gwałtowne procesy modernizacyjne oraz efekty procesów globalizacji panoszących się na obrzeżach Kalahari.

Trailer - zapraszamy do oglądania 

Autorzy filmu: 

Robert Łuczak - współzałożyciel i od ponad 10 lat współwłaściciel Agencji Red Branch Polska. Pracował przy projektach filmowych jako reżyser, scenarzysta i operator. Ukończył warszawską Akademię Filmu i Telewizji oraz geografię fizyczną, geografię społeczno-ekonomiczną i socjologię. W 2008 r. skończył studia doktoranckie na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW (odbył stypendium Fundacji Fulbrighta na University of California). Zaangażowany w działalność stowarzyszenia Global Development Research Group zajmującego się problemami rozwoju globalnego - pracuje jako ekspert i wykładowca przy projektach związanych z badaniami, edukacją i rzecznictwem. Realizacja filmu „Diamenty…” to połączenie jego pasji i doświadczeń.

Adam Pływaczewski - współzałożyciel i od ponad 10 lat współwłaściciel Agencji Red Branch Polska. Zajmuje się produkcją video i multimediów. Z zamiłowania - operator. Ścieżka edukacji zawiodła go m.in. do łódzkiej Szkoły Filmowej, na Wydział Produkcji Mediów Cyfrowych. Urodzony w dzień kosmonauty, w Pompton Plains, czyli, jak sam mówi: "Nikt nie jest w stanie zrozumieć gdzie, co akurat jest prawidłowe, bo w stanie New Jersey". Tworzył koncepcję i wspólnie z Robertem Łuczakiem zrealizował film "Diamenty nie świecą wiecznie".


START: 2 marca 2012 - godz. 19.00.
 
WSTĘP: 15 zł


Zapraszamy !!!

rozwiń
24 lutego 2012 Wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Celek pt: After the rain

Katarzyna Celek 

Urodzona w 1988. Ukończyła ZSP w Rzeszowie. Obecnie jest studentką IV i V roku ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Leszka Misiaka. 

Wystawy i wyróżnienia: 


- "3:2" Galeria FT 2010
- Finał konkursu "Artystyczna Podróż Hestii"Sopot 2011
- Udział w wystawach plakatu w Czechach i Niemczech
- I nagroda w konkursie "Pastisz obrazu Jana Matejki" Opera Krakowska 2011

rozwiń