09 października 2012 Afganistan - opowieści o ludziach, slajdy Zbyszka Pawlaka


Wszystkich tych, którzy brali udział w zeszłym roku, w "Opowieściach z Jedwabnego Szlaku" oraz tych których których zabrakło - serdecznie zapraszamy.  

bilety: 8 zł* - do kupienia od 4 X w Galerii Onamato

*dla uczestników zniżka na zakup karnetu 8. SLOT Festu 

Zapraszamy na trzy filiżanki herbaty do Galerii Onamato:

"...wypiłem pierwszą filiżankę gorącej herbaty jako obcy, zaproszony wprost z drogi. W małym kamiennym pokoju było chłodno, ale rozmowa była coraz cieplejsza. Gospodarz nalał drugą filiżankę, co oznaczało, że jesteśmy przyjaciółmi. Trzecią nalał po tym, jak zaproponował, abyśmy przenocowali.

Trzecia oznacza, ze jesteś częścią rodziny, a dla rodziny Afgańczycy są gotowi zrobić wszystko - wyjaśnił mężczyzna". 

Zbyszek Pawlak już po raz drugi odwiedzi przyjazne miejsce na Brackiej, by opowiadać o swoich obserwacjach i refleksjach z podróży po Wschodzie. Przysiądźcie się! 

Do zobaczenia!

rozwiń
17 lipca 2012 Wernisaż wystawy prac z cyklu doktorskiego Jakuba Pierzchały pt: Księga niepokoju wg. Fernanda Pessoi wersja 2.0.

Zapraszamy na wernisaż 17 lipca 2012 roku o godz. 19.00. 


Wystawa Jakuba Pierzchały to doktorski cykl grafik pod wspólnym tytułem Księga niepokoju według Fernanda Pessoi, wersja 2.0. W procesie tworzenia autor korzystał ze współczesnych metod obrazowania cyfrowego w dziedzinie grafiki artystycznej, fotografii i multimediów. U podstaw idei łączącej wszystkie prezentowane prace stoi wymieniona w tytule Księga niepokoju, autorstwa portugalskiego pisarza Fernanda Pessoi. Jest to dzieło, które stanowi zapis przemyśleń, emocji, intymny dziennik autora bez chronologicznego porządku i konkretnych odniesień do faktów.
Grafiki Jakuba Pierzchały są swobodnym kolażem zdjęć, które z pomocą programu graficznego przenikają się wzajemnie, wytwarzając między poszczególnymi warstwami napięcie. Obrazy zamknięte panoramicznymi kadrami są wynikiem zderzenia rzeczywistości przetworzonej cyfrowo z iluzją realnego świata. Mieszanina snu i rzeczywistości, budowana przez stale obecne w twórczości Jakub Pierzchały światło, ma swoją genezę w samej Księdze niepokoju.

Jakub Pierzchała
Urodził się i mieszka w Krakowie. Ukończył studia na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych dyplomem w pracowni fotografii prof. Agaty Pankiewicz. Jest laureatem nagród i wyróżnień m.in. Epson Art Photo Award 2005 oraz Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa w roku 2006. Jest autorem 12 wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem kilkunastu zbiorowych, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Od 2005 r. pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z fotografii, obrazowania cyfrowego i projektowania graficznego. Podejmuje rozmaite wyzwania zarówno w dziedzinie fotografii jak i projektowania graficznego.

rozwiń
05 lipca 2012 Wernisaż wystawy Koła Artystyczno - Naukowego PRASSA i Grupy Artystycznej PRASSA

Będzie to nasza kolejna odsłona po niedawnym wernisażu wystawy "MiniMini" w Galerii Sezonowej oraz wydarzeniach artystycznych zaplanowanych na 20 czerwca b.r. w niemieckim mieście Kassel. Wybór prac, które zaprezentujemy na wystawie w Galerii Onamato będzie próbą stworzenia spójnej ekspozycji przy uwzględnieniu różnorodności naszych charakterów i odmiennych dróg poszukiwań plastycznych. 

W wystawie udział biorą:
Dariusz Vasina - opiekun koła PRASSA
Anna Juszczak
Sławomir Wydra
Barbara Górska
Hubert Gromny
Szymon Szelc
Gabriela Fiter
Maria Kozakiewicz
Zofia Szczęsna
Agnieszka Grzegorczyk
Iwona Jabłonowska
Weronika Tyrpa
Paulina Lichwicka

rozwiń
30 czerwca 2012 Koncert Duetu Gitar Klasycznych

Filip Tuz & Tomasz Grzybowski 

Absolwenci Studium Gitary Klasycznej w Kielcach, studenci klasy gitary klasycznej Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureaci wielu nagród i wyróżnień na konkursach i festiwalach gitarowych, m. in. I miejsce w kategorii zespołów kameralnych pod czas ogólnopolskiego Konkursu Gitary Klasycznej „Świętokrzyska Jesień Gitarowa 2009” w Kielcach. 

Doświadczenie zdobywali na licznych kursach i seminariach gitarowych pod okiem najwybitniejszych muzyków i pedagogów. Występują w wielu projektach na polu muzyki klasycznej i rozrywkowej. Jako duet wykonują muzykę poważną wszystkich epok; jednak głównym nurtem ich działalności jest muzyka latynoska, hiszpańska, jazz, standardy muzyki rozrywkowej i filmowej. 

Wstęp: 15 zł 

Zapraszamy !!!

rozwiń
14 czerwca 2012 Wernisaż malarstwa Justyny Smoleń


„Opacus” Justyna Smoleń

„Zimne niebieskie przestrzenie” 

W latach 20. XX wieku w Włoszech pojawili się malarze – wyznawcy szalejącej ówcześnie techniki – którzy szczególnie upodobali sobie samoloty. Stworzony przez nich nurt, zwany Aeropikturą, był wyrazem niepohamowanego podniecenia i fascynacji lataniem. W swoich obrazach bardzo często przedstawiali widok z wnętrza samolotu – cudownej i boskiej maszyny, pozwalającej wniknąć w strefę zarezerwowaną dotychczas tylko dla naszych bogów i odległych idei. Teraz znamy już niedoskonałość silników, metalu i skomplikowanych mechanizmów. W rzeczywistości jesteśmy zamknięci jedynie w tekturowym pudełku. Pudełko wznosi się na niewyobrażalne wysokości, w „zimne, niebieskie przestrzenie”, gdzie otaczają nas wrogo wybuchające chmury. Obserwujemy te głuche eksplozje. Huk wyciszony, słychać tylko przytłumiony szum płynącej potęgi. Wystarczy lekko uchylić wieczko, a siły powietrza wessałyby nas w otchłań. Widzimy się zagubieni w tym podniebnym „Morzu lodu”, świadomi własnej niemocy. Świat patrzy na nas i naraz stajemy się punktem walczącym zaciekle o własne miejsce z rozpasaną przestrzenią. Tak łatwo zaplątać się w opacus. 

W Strefie Niezależności i Wolności znów stajemy się papierowi. Już wiemy, że nie posiądziemy Nieba, czy w ogóle do końca posiedliśmy Ziemię?

Magdalena Bolek

rozwiń
02 czerwca 2012 Wielki Antykwariat: Warsztaty z Pop - Upu oraz koncert zespołu Dobrobyt


W ramach Wielkiego Antykwariatu odbędą się u nas warsztaty dotyczące nietypowej, współczesnej formy książki. Będzie można zapoznać się z podstawami pop-upu (kilka najważniejszych i najprostszych konstrukcji), zobaczyć przykłady książek o wyróżniającej się formie, przekształcić zniszczoną,starą lekturę na książkę - obiekt lub wykonać linorytniczy ex-libris. Warsztaty poprowadzi Anna Juszczak - studentka w pracowni książki Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Proszę przynieść ze sobą książkę, której będą Państwo mogli nadać nową formę podczas warsztatów. Zapraszamy!

Prowadząca: Anna Juszczak
Wstęp: 20zł (materiały zapewnia pracownia)

Ilość miejsc ograniczona !!! 


Facebook

rozwiń