25 stycznia 2013 Wernisaż wystawy Marcina Andrzeja Telegi pt: Wieczna tęsknota

Serdecznie zapraszamy 25 stycznia o godz. 18.00. na wernisaż wystawy Marcina Andrzeja Telegi

Marcin Andrzej Telega

Urodzony w 1976 roku w Przeworsku. Profesjonalną edukację artystyczną rozpoczyna w roku 1991 w Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie (profil meblarstwo artystyczne). Od zakończenia szkoły średniej tj. 1996 pracuje jako renowator mebli antycznych. W roku 2001 rozpoczyna studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa. Studia i praca dyplomowa (w roku 2007) pod kierunkiem prof. Stanisława Rodzińskiego. 
Od czasu zakończenia studiów zajmuje się malarstwem sztalugowym, głownie w technice olejnej.


rozwiń
11 stycznia 2013 Wernisaż prac Mikołaja Rejsa pt. Urban Chapels

Zapraszamy na wernisaż 11 stycznia 2013 roku o godz. 19

Wystawa prezentuje cykl obiektów, które następnie będą umieszczane w przestrzeni publicznej. Obiektami są szuflady przekształcone w swoiste kapliczki. W szufladach będą się znajdować informacje, obrazy, instalacje itp. Projekt ma angażować w przyszłości wielu twórców. Kapliczki będą mogły być osobistymi miejscami ich autorów w przestrzeni publicznej we wnętrzu których może być przekaz dedykowany dla wybranego grona odbiorców. Każdy obiekt będzie posiadał swoje koordynaty (mogą być niejawne), na których podstawie będzie znana ich lokalizacja.

Mikołaj Rejs (1984) – zajmuje się fotografią a od końca lat 90-tych również sztuką ulicy. Jego prace powstają przeważnie w przestrzeniach postindustrialnych. Uczestnik licznych imprez graffiti i street artu (m.in. Meetings of Styles, Lublin 2011 i 2012; Street Art Festival, Katowice 2011; Lubelski Festiwal Graffiti, Lublin 2010; Outline Colour Festiwal, Łódź 2009, Brain Damage, Warszawa 2003). Współtwórca projektów artystycznych i edukacyjnych (Dzień ze sztuką, MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie 2012; polsko-ukraińsko-mołdawski projekt Artdrome, Ługańsk 2012; Between the Wall, Legnica 2012, Drogi do wolności, MOCAK 2011). Jego prace małoformatowe oraz fotografie były pokazywane na licznych wystawach zbiorowych, m.in. na wystawie „Bonarka” w Centrum Sztuki Wpółczesnej, Kraków 2004; „Graffiti vs Street Art” w Lubelskiej Zachęcie (2011).

rozwiń
13 grudnia 2012 Do 20% zniżki na prace w Onamato !!! - Świąteczne Targi Sztuki 2012

Szukasz wyjątkowego pomysłu na gwiazdkowy prezent?

 Dobrze trafiłeś! Dzieła Młodych Artystów w świątecznej cenie - to gwarancja niepowtarzalnego prezentu, którego wartość będzie z czasem wzrastać! Masz chwilę? Przyjdź do Onamato na Brackiej 7. Wybieraj, przebieraj, oglądaj, pytaj, KUPUJ na miejscu. Nie chce Ci się ruszać z domu? Wejdź na artpower.pl/targi2012 i kupuj sztukę przez Internet. Młoda Sztuka w świątecznej cenie – specjalnie dla Ciebie i Twoich bliskich!

Patronami wydarzenia są: Radio Kraków, Poland Art, Kultura Natychmiastowa, Morele.net, Salon Roman, wkrakowie.pl, Rynek i Sztuka, Artysta.pl, Babeczkaa, Art & Buisness, Kultura i Biznes, Deer with it, Kulturatka, Love Kraków, kulturawkrakowie.pl, Sophisti.pl, Palapa. 

Wszystkim patronom dziękujemy za pomoc i polecamy ich serwisy informacyjne :) 

rozwiń
01 grudnia 2012 MUZYKA DO NIEMYCH FILMÓW vol. 4 / DUCH / Dr. Jekyll & Mr. Hyde

MUZYKA DO NIEMYCH FILMÓW vol. 4: DUCH zagra muzykę na żywo do Dr. Jekyll & Mr. Hyde !

set I – 29.11.2012 godz.20:00
set II – 01.12.2012 godz.19:00
Bilety: 15 zł - dostępne od w galerii ONAMATO od 29.11.2012 (ul. Bracka 7/4 II p.) od 12:00 - 19:00.

ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA !!!

----------------------------------------------

DUCH po dłuższej przerwie powraca do galerii ONAMATO z całkowicie nowym cyklem filmowym.
Tym razem zespół przygotował muzykę do filmu Dr. Jekyll & Mr. Hyde (reż. John S. Robertson, 1920 r.). Z racji dużego zainteresowania poprzednimi koncertami przewidziane są dwa takie same seanse.

Grupa od kilku lat zdobywa uznanie i wyróżnienia w konkursach, na festiwalach i koncertach. Wystąpili m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (Duża Scena SlotArt Festiwal 2012, Slot Fest "O Wschodzie", Festiwalu Rozstaje 2011, Warsaw Music Week 2012).

Jest to jeden z niewielu - jeśli nie jedyny – w Polsce zespół, który koncertuje z tego typu materiałem hipnotyzując podczas koncertu tak tajemniczą muzyką, jak i klimatycznym obrazem.

PROMO VIDEO:
http://www.youtube.com/watch?v=M6NZnvdGdTI

Więcej info:
http://www.facebook.com/DUCHpl

ZAPRASZAMY !

rozwiń
23 listopada 2012 Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Bartosza Kapronia pt. Being sane in insane places


Zapraszamy na wernisaż 23 listopada 2012 roku o godz. 19

Rzeczywistość
1.Stan rzeczy w jakim się aktualnie znajdują, w przeciwieństwie do idealistycznej lub hipotetycznej ich idei.  

2. Rzecz, która jest obecnie doświadczana lub widoczna.
3. Stan lub jakość istnienia.

 
Rzeczywistość często jest stawiana, w opozycji do tego co wyobrażone, urojone, istniejące tylko w umyśle, w snach, do tego co wydaje się być abstrakcyjne, co jest fałszywe, albo fikcyjne. Prawda odnosi się do tego, co jest realne, a fałsz do tego, co nie jest.
 
Bartosz Kaproń 

Aktualnie student ASP w Krakowie na wydziale grafiki. Głównym obiektem jego zainteresowań oraz poszukiwań jest forma w jakiej zamyka się człowiek. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją oraz projektowaniem graficznym.

rozwiń
09 listopada 2012 Wernisaż wystawy prac absolwentów STO

Wystawa prac absolwentów Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Nauczyciel - twórca i jego uczniowie, organizowana z okazji 25 - lecia STO, kurator wystawy: Jadwiga Maj - wernisaż 9 XI godz.18 

O godz. 19 zapraszamy na pokaz filmów:

"Łojanci" - reż.:Kostek Strzelski

"W skale" - reż.: Maciej Stoczewski, kier. prod.: Kostek Strzelski

Prezentowane będą prace autorstwa Jana Bielaka, Katarzyny Bojanowskiej, Marka Broszkiewicza, Aleksandry Dyras, Barbary Grotowskiej, Katarzyny Karpierz, Julii Lesiak, Jadwigi Maj, Magdaleny Rydiger, Moniki Sikory, Konstantego Strzelskiego oraz Anny Marii Suchodolskiej. 

Wystawa "Nauczyciel - Twórca i jego uczniowie" jest jedną z imprez towarzyszących jubileuszowi 25-lecia Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Stanowi przegląd prac absolwentów Zespołu Społecznych Szkół im. Juliusza Słowackiego STO, którzy wybrali drogę artystycznego rozwoju. Oprócz prac byłych uczniów na wystawie będzie można zobaczyć prace Jadwigi Maj - nauczyciela plastyki, która miała możliwość pracować z przyszłymi artystami, kiedy jeszcze uczyli się w szkole. Wszyscy artyści biorący udział w wystawie w przeszłości uczęszczali do co najmniej jednej ze szkół z Zespołu Szkół Społecznych im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. 

Wystawa daje możliwość zaobserwowania różnych kierunków rozwoju absolwentów, których jednym z pierwszych przewodników w twórczej drodze był ten sam nauczyciel plastyki – Jadwiga Maj. Nie można być pewnym w jakim stopniu wpłynęło to spotkanie na późniejszy wybór drogi życiowej, jednak sądząc po wielości dziedzin sztuki prezentowanej na wystawie zarówno zajęcia z plastyki jak i sama atmosfera w szkole sprzyjały twórczym wyborom absolwentów. Dla nauczyciela plastyki wystawa jest niepowtarzalną okazją do spotkania dawnych uczniów, którzy teraz są samodzielnymi twórcami. Skonfrontowania w pamięci ich obecnych prac z pracami z okresu nauki w szkole. Dla samych absolwentów stanowi nie tylko pretekst do spotkania, ale też to do refleksji nad tym jak atmosfera szkoły może pomagać w wyborze drogi życiowej.

 

rozwiń