13 grudnia 2012 Do 20% zniżki na prace w Onamato !!! - Świąteczne Targi Sztuki 2012

Szukasz wyjątkowego pomysłu na gwiazdkowy prezent?

 Dobrze trafiłeś! Dzieła Młodych Artystów w świątecznej cenie - to gwarancja niepowtarzalnego prezentu, którego wartość będzie z czasem wzrastać! Masz chwilę? Przyjdź do Onamato na Brackiej 7. Wybieraj, przebieraj, oglądaj, pytaj, KUPUJ na miejscu. Nie chce Ci się ruszać z domu? Wejdź na artpower.pl/targi2012 i kupuj sztukę przez Internet. Młoda Sztuka w świątecznej cenie – specjalnie dla Ciebie i Twoich bliskich!

Patronami wydarzenia są: Radio Kraków, Poland Art, Kultura Natychmiastowa, Morele.net, Salon Roman, wkrakowie.pl, Rynek i Sztuka, Artysta.pl, Babeczkaa, Art & Buisness, Kultura i Biznes, Deer with it, Kulturatka, Love Kraków, kulturawkrakowie.pl, Sophisti.pl, Palapa. 

Wszystkim patronom dziękujemy za pomoc i polecamy ich serwisy informacyjne :) 

rozwiń
01 grudnia 2012 MUZYKA DO NIEMYCH FILMÓW vol. 4 / DUCH / Dr. Jekyll & Mr. Hyde

MUZYKA DO NIEMYCH FILMÓW vol. 4: DUCH zagra muzykę na żywo do Dr. Jekyll & Mr. Hyde !

set I – 29.11.2012 godz.20:00
set II – 01.12.2012 godz.19:00
Bilety: 15 zł - dostępne od w galerii ONAMATO od 29.11.2012 (ul. Bracka 7/4 II p.) od 12:00 - 19:00.

ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA !!!

----------------------------------------------

DUCH po dłuższej przerwie powraca do galerii ONAMATO z całkowicie nowym cyklem filmowym.
Tym razem zespół przygotował muzykę do filmu Dr. Jekyll & Mr. Hyde (reż. John S. Robertson, 1920 r.). Z racji dużego zainteresowania poprzednimi koncertami przewidziane są dwa takie same seanse.

Grupa od kilku lat zdobywa uznanie i wyróżnienia w konkursach, na festiwalach i koncertach. Wystąpili m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (Duża Scena SlotArt Festiwal 2012, Slot Fest "O Wschodzie", Festiwalu Rozstaje 2011, Warsaw Music Week 2012).

Jest to jeden z niewielu - jeśli nie jedyny – w Polsce zespół, który koncertuje z tego typu materiałem hipnotyzując podczas koncertu tak tajemniczą muzyką, jak i klimatycznym obrazem.

PROMO VIDEO:
http://www.youtube.com/watch?v=M6NZnvdGdTI

Więcej info:
http://www.facebook.com/DUCHpl

ZAPRASZAMY !

rozwiń
23 listopada 2012 Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Bartosza Kapronia pt. Being sane in insane places


Zapraszamy na wernisaż 23 listopada 2012 roku o godz. 19

Rzeczywistość
1.Stan rzeczy w jakim się aktualnie znajdują, w przeciwieństwie do idealistycznej lub hipotetycznej ich idei.  

2. Rzecz, która jest obecnie doświadczana lub widoczna.
3. Stan lub jakość istnienia.

 
Rzeczywistość często jest stawiana, w opozycji do tego co wyobrażone, urojone, istniejące tylko w umyśle, w snach, do tego co wydaje się być abstrakcyjne, co jest fałszywe, albo fikcyjne. Prawda odnosi się do tego, co jest realne, a fałsz do tego, co nie jest.
 
Bartosz Kaproń 

Aktualnie student ASP w Krakowie na wydziale grafiki. Głównym obiektem jego zainteresowań oraz poszukiwań jest forma w jakiej zamyka się człowiek. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją oraz projektowaniem graficznym.

rozwiń
09 listopada 2012 Wernisaż wystawy prac absolwentów STO

Wystawa prac absolwentów Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Nauczyciel - twórca i jego uczniowie, organizowana z okazji 25 - lecia STO, kurator wystawy: Jadwiga Maj - wernisaż 9 XI godz.18 

O godz. 19 zapraszamy na pokaz filmów:

"Łojanci" - reż.:Kostek Strzelski

"W skale" - reż.: Maciej Stoczewski, kier. prod.: Kostek Strzelski

Prezentowane będą prace autorstwa Jana Bielaka, Katarzyny Bojanowskiej, Marka Broszkiewicza, Aleksandry Dyras, Barbary Grotowskiej, Katarzyny Karpierz, Julii Lesiak, Jadwigi Maj, Magdaleny Rydiger, Moniki Sikory, Konstantego Strzelskiego oraz Anny Marii Suchodolskiej. 

Wystawa "Nauczyciel - Twórca i jego uczniowie" jest jedną z imprez towarzyszących jubileuszowi 25-lecia Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Stanowi przegląd prac absolwentów Zespołu Społecznych Szkół im. Juliusza Słowackiego STO, którzy wybrali drogę artystycznego rozwoju. Oprócz prac byłych uczniów na wystawie będzie można zobaczyć prace Jadwigi Maj - nauczyciela plastyki, która miała możliwość pracować z przyszłymi artystami, kiedy jeszcze uczyli się w szkole. Wszyscy artyści biorący udział w wystawie w przeszłości uczęszczali do co najmniej jednej ze szkół z Zespołu Szkół Społecznych im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. 

Wystawa daje możliwość zaobserwowania różnych kierunków rozwoju absolwentów, których jednym z pierwszych przewodników w twórczej drodze był ten sam nauczyciel plastyki – Jadwiga Maj. Nie można być pewnym w jakim stopniu wpłynęło to spotkanie na późniejszy wybór drogi życiowej, jednak sądząc po wielości dziedzin sztuki prezentowanej na wystawie zarówno zajęcia z plastyki jak i sama atmosfera w szkole sprzyjały twórczym wyborom absolwentów. Dla nauczyciela plastyki wystawa jest niepowtarzalną okazją do spotkania dawnych uczniów, którzy teraz są samodzielnymi twórcami. Skonfrontowania w pamięci ich obecnych prac z pracami z okresu nauki w szkole. Dla samych absolwentów stanowi nie tylko pretekst do spotkania, ale też to do refleksji nad tym jak atmosfera szkoły może pomagać w wyborze drogi życiowej.

 

rozwiń
03 listopada 2012 Laetitia Guenaou i Aleksandra Dyras - stylizacja wizerunku, malarstwo, rysunek - wernisaż

Zapraszamy na wernisaż 03 listopada 2012 roku o godz. 20 

To spotkanie dwóch artystek: stylistki i malarki. Ich inspiracją jest piękno stworzone z materii włosów, które jest ulotne, ale jednak możliwe do uwiecznienia na powierzchni obrazu.  Dwie kobiety o ogromnej wrażliwości na polu piękna, przyjaźni i szacunku do siebie.

Laetita Guenaou
 Laetitia Guenaou to światowej sławy stylistka, fryzjer-ambasador L’Oréal Professionnel, członkini zespołu kreatywnego francuskiej Haute Coiffure, założycielka pism „Cizoir” i „l’Ondul’Hair”. Jej fryzjerskie dossier to 25 lat pracy w 80 krajach. Urodziła się i mieszka we Francji, ale jest obywatelką świata – podróżuje po całym świecie, a poznawanie ludzi, nowych kultur i odmiennych mentalności to jej pasja. Podróże są też dla niej nieustannym źródłem fryzjerskiej i stylistycznej inspiracji. Swój ogromny sukces Laetitia Guenaou zawdzięcza niespotykanej kreatywności, ogromnej pasji i mistrzowskiemu opanowaniu techniki. Umiejętność dzielenia się z innymi i słuchania ich sprawia, że jest niezrównaną nauczycielką.

Aleksandra Dyras
 Urodzona w 1983 roku w Krakowie. W latach 2002 do 2009 studiowała na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2009 roku uzyskała dyplom z wklęsłodruku w pracowni prof. Henryka Ożóga. Otrzymała tytuł Primus Inter Pares Student Roku 2008. W latach 2007 do 2009 równolegle studiowała Ratownictwo Medyczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od lipca 2011 prowadzi galerię sztuki i pracownię grafiki warsztatowej ONAMATO przy ul.Brackiej 7 w Krakowie - miejsce gdzie odbywają się wernisaże, koncerty i warsztaty artystyczne.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

The meeting between two femenine artists: a painter and a hair stylist. They are both inspired by the passion they gain from the beauty of hair styling: ephemeral itself but immortalized through the paintings. Two women with extreme sensitivity linked by art, passion for beauty and friendship. 

Laetita Gueanou

World-famous stylist, L’Oréal Professionnel ambassador, member of the Creative Team of the Haute Coiffure Française, creator of “Cizoir” and “l’Ondul’Hair”. She's worked as a hairstylist in 80 countries for more than 25 years. She was born in France, where she lives until today, but she sees herself as a world citizen: she's a traveller passionate about different cultures and meeting new people. They give her a constant inspiration. Creative, passionate and perfectionist, Laetitia bases her approach on the conviction that the aesthetic consciousness of a hair stylist is the same as that of an artist. 

Aleksandra Dyras

 Born in 1983 in Krakow, Poland, where she still lives today. She studied at the Academy of Fine Arts. In 2009 she defended her diploma work in the intaglio printmaking studio of prof. Henryk Ożóg. In 2008 she was awarded the Primus Inter Pares Student of the Year title. She also studied Emergency Medical Services in the Collegium Medicum of the Jagiellonian University. She currently owes an art gallery and a graphic techniques workshop ONAMATO, a creation-friendly place where not only art exhibitions and workshops, but also concerts, happenings and many other special events take place. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Laetita Gueanou

C'est la rencontre entre 2 femmes artistes, l'une peintre et l'autre hair artiste.

 Leurs moteur à toutes les deux c'est la passion qu'elles on de la beauté l'une crée avec la matière cheveux qui malheureusement reste éphémère et l'autre l' immortalise à travers sont art la peinture. Deux femmes à la sensibilité extrême dont le lien et la beauté, l'amitié, et le respect qu'elles on l'une pour l'autre. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Filmy - Laureen Haag, Konstanty Strzelski - Delikatesy Filmowe
Fotografowie – Piotr Zgodziński, Marek Kowalski , Bartosz Siedlik
Rysunki - Aleksandra Dyras, Arkadiusz Klimek
Projekty graficzne - Jakub Pierzchała
Makijaż – Karolina Supernak
Stylizacja – Wioleta Antos, Karolina Supernak
Stroje – MADONNA, OXA – fashion art, Studio florystyczne Iwona Sulik, Ziemirski & Piwnik, Sławomir Stachura
Asystenci – Agata Kociołek , Jadwiga Bugaj

Producent - Adelajda Tatomir-Dyras

 

rozwiń
19 października 2012 Wernisaż wystawy malarstwa Barbary Karpiel pt: Niecodzienność

Zapraszamy na wernisaż 19 października 2012 roku o godz. 19

„(...) Istotą poetyki tych obrazów, wydaje się być kierowanie uwagi ku sytuacjom, w których obserwator naturalną koleją rzeczy, pozostaje wobec przedstawionego epizodu w izolacji niewiadomego, oddzielony dźwiękoszczelną szybą fizycznego dystansu, uwięziony nieprzekraczalną barierą swego niekompletnego rozumienia zjawisk. W takiej sytuacji, najprostsza codzienna czynność może zyskać wymiar enigmatycznego, podzielonego na pozornie niespójne sekwencje, rytuału. Takim właśnie rytuałem, dojmująco nieruchomym fragmentem spektaklu, rozwijającemu się nie wiadomo ku czemu i nie wiadomo dokąd zmierzającemu, staje się codzienność, a właściwie „conocność” życia miejskiej aglomeracji. Miasta- mechanicznego organizmu, którego autorka jest myślącą częścią i w którego wnętrznościach sama żyje.(...)”

dr Mirosław Sikorski

Barbara Karpiel

Urodzona 1 marca 1988 roku w Nowym Sączu, gdzie ukończyła I Liceum Ogólnokształcące. W latach 2007-2009 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Od 2009 roku kontynuowała studia na  Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, w pracowni Malarstwa prof. Leszka Misiaka. Dyplom z malarstwa obroniła w maju 2012 roku na ocenę celującą.


rozwiń