08 marca 2013 Wernisaż Joanny Styrylskiej-Gałażyn pt: Sztuka latania

Joanna Styrylska-Gałażyn „Sztuka Latania” - 8 marca, godz. 18.00. 

„Sztuka Latania” jest prezentacją prac z twórczości Joanny Styrylskiej Gałażyn, w których skupiają się najistotniejsze i najbardziej charakterystyczne wątki z jej twórczości. Bajkowe, wizjonerskie pejzaże pełne symboli i surrealistycznych motywów, kobiece portrety - odrealnione, nieobecne oraz uczłowieczone wizerunki koni. Bogactwo wzorów i feeria kolorów wprowadzają widza w zadziwiający świat. Wszystkie motywy użyte w obrazach autorki pochodzą z jej autentycznych rysunków z czasów dzieciństwa. Dziecięcy świat wyobraźni i dorosły świat sztuki wzajemnie się przenikają . Każdy z nich stanowi przejaw wewnętrznego życia człowieka., które jest przeplatane i utkane z delikatnej tkanki wspomnień, doświadczeń i fascynacji. Tytułowa „Sztuka Latania” to próba przywołania obrazów z dzieciństwa, fascynacji i marzeń, chęci wznoszenia się do góry beztrosko i radośnie. Na wystawie zobaczymy obrazy, collage'e i obiekty artystki.

Joanna Styrylska Gałażyn

Ur. w Katowicach w 1980r. Mieszka i pracuje w Nowej Hucie, Absolwentka ASP Kraków, Wydział Grafiki (2001). Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki oraz Prezydenta Miasta Krakowa. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. 2011 Nagrody Grand Prix Jesienny Salon Sztuki BWA Tarnów 2011 i 2009. W kręgu jej działań twórczych jest tradycyjne malarstwo sztalugowe, ilustracja, grafika oraz wszelkie kompilacje technik plastycznych. Fascynują ją technika collage’u, zjawisko iluzji w obrazie, zaskakujące efekty uzyskiwane z połączenia pozornie niepasujących do siebie elementów. Uwielbia zestawiać ze sobą różnorodne, kontrastowe wzory oraz kolekcjonuje przedmioty mające dadaistyczną duszę.


rozwiń
03 marca 2013 Koncert zespołu QuadroSusanna 3 marca godz. 20.00
 

3 marca o godz. 20.00. zapraszamy na koncert zespołu QuadroSusanna 

Nowoczesne jazzowe aranżacje słowiańskich melodii oraz kompozycji autorskich zabrzmią pośród obrazów i grafik krakowskich artystów.

Susanna Jara-Małecka - śpiew, skrzypce, lira korbowa

Paweł Harańczyk - piano
Kacper Gęsiarz - kontrabas
Szymon Piotrowski - perkusja
Koncertowi towarzyszyła będzie prezentacja prac Susanny. Otwarcie Galerii przed koncertem: godz. 19:15.
Zapraszamy!
Wstęp: 25 zł (w cenie biletu wliczony mały poczęstunek)

Ilość biletów ograniczona!

Do posłuchania:
https://soundcloud.com/quadrosusanna
Do posłuchania i obejrzenia:
https://www.youtube.com/quadrosusanna

ZAPRASZAMY!!! 


rozwiń
22 lutego 2013 Wernisaż Agaty Żołądź pt: Lumbago - malarstwo i grafika

Ból okolicy lędźwiowej, często nazywany jakże ładną, dźwięcznie brzmiącą nazwą: "lumbago", już sam w sobie tak miły w wydźwięku nie jest. Zazwyczaj silny, przenikliwy i trudny do zniesienia, nie daje o sobie zapomnieć przy najmniejszym ruchu mięśni. Możliwe jest znalezienie pozycji niebolesnej, chwilowej obietnicy ucieczki, zdradliwego jednak schronienia, w którym nie można przeczekiwać zbyt długo, aż ból samoistnie zniknie. Problem jest wielki jak góra kamieni, i równie jak ona jałowa, bo jak dotąd, mimo iż doświadcza go w swoim życiu 60-80% ludzi, jego przyczyny nadal nie są dostatecznie poznane. Zdaje się jednak, że o wiele prawdziwiej pisze o tym poeta Kamil Brewiński, w swoim wierszu - niespodzianka - "Lumbago", który swoją treścią stanowi wspólny mianownik dla wszystkich, tak rożnych prac, które można będzie zobaczyć na wystawie.

Moja sztuka to sposób zrozumienia otaczającej rzeczywistości, próba zamknięcia świata w formie obrazu, w więzieniu nieruchomej płaszczyzny, tak by już bardziej uchwytna, stała się zarazem i bardziej zrozumiała. Jest to język, który cały czas ewaluuje szukając swojej najwiarygodniejszej postaci. Rezultatem jest często odważna, krzykliwa w formie i kolorach kompozycja pełna symboli, powstająca w trudzie i wcale nie łatwo dająca się przeżuć i wypluć w postaci obrazu, grafiki czy filmu.

AGATA ŻOŁĄDŹ - Urodzona w 1987 roku w Tarnowie. Obecnie jest studentką czwartego roku na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Stanisława Wejmana. W roku 2012 otrzymała stypendium w ramach programu Sokrates Erasmus na Universidad de Castilla la Mancha, Hiszpania. Zajmuje się grafiką warsztatową, filmem animowanym i malarstwem.

Kamil Brewiński

"Lumbago"

 brzydka jak noc więc lumbago przezwana ciemno 

pod swoją osłoną z ogrodu kradnie róże 

boimy się jej twardych nierównych paznokci 

boimy się że z tego wyrośnie i róże 

które zniosła zgasną a kto zastąpi chłopców 

jeśli nie skręt palców którym rozpala róże 

i ciepłe jeszcze dostarcza przez prześwit w oku 

nasza oddana lumbago nasz kamień z serca 

Wydarzenie na Facebook'u:

https://www.facebook.com/events/276363922483049/

22 luty godz. 19.00. - ZAPRASZAMY !

rozwiń
14 lutego 2013 MUZYKA DO NIEMYCH FILMÓW vol. 6 / DUCH / Światła Wielkiego Miasta z Charlie Chaplinem w roli głównej

DUCH specjalnie z okazji WALENTYNEK zagra wyjątkowy koncert. Zapraszamy w czwartek o godz. 20

Tym razem zespół wykona muzykę skomponowaną przez Piotra Aleksandra Nowaka do romansu „Światła wielkiego miasta” w reżyserii Charliego Chaplina, który zagrał również główną rolę w filmie.

Grupa DUCH powstała w 2010 r. Od tego czasu zdobywa uznanie i wyróżnienia w konkursach, na festiwalach i koncertach.
Wystąpili m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (Duża Scena SlotArt Festiwal 2012, Slot Fest "O Wschodzie", Festiwalu Rozstaje 2011, Warsaw Music Week 2012).
Jest to jeden z niewielu - jeśli nie jedyny – w Polsce zespół, który koncertuje z tego typu materiałem hipnotyzując podczas koncertu tak tajemniczą muzyką, jak i klimatycznym obrazem.

Start: godz.20:00
Wstęp: 18 zł - bilet normalny; 28 zł - bilet dla pary
(w cenie biletu wliczona kawa/herbata + poczęstunek)

PROMO VIDEO z wcześniejszych pokazów:
http://www.youtube.com/watch?v=M6NZnvdGdTI
Więcej info:
http://www.facebook.com/DUCHpl

ZAPRASZAMY PARY I NIE TYLKO !!!
ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA 

  
rozwiń
08 lutego 2013 Wernisaż wystawy grafiki Katarzyny Reguckiej - Surmacz pt: Pomiędzy


Serdecznie zapraszamy 08 lutego o godz. 18.00 na wernisaż wystawyKatarzyny Reguckiej-Surmacz

Króciutki moment teraźniejszości zatrzymany w klatce filmu. To przede wszystkim on jest elementem pomiędzy przeszłością, a nikomu nie ukazującą oblicza przyszłością. To z nim wiążą się nasze emocje, gorsze czy lepsze wspomnienia. Linoryty, znajdujące się na wystawie, ukazują ten właśnie moment. Są inspirowane fotografiami z rodzinnych albumów, co nadaje im dość osobisty charakter. Prace te to również próba połączenia dwóch różnych dziedzin – grafiki warsztatowej oraz ilustracji.

Katarzyna Regucka 
Urodzona w 1987 roku w Krakowie. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Sztuk Plastycznych w Krakowie. W 2012 roku obroniła dyplom pod kierunkiem prof. Bogdana Migi, w pracowni drzeworytu na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się głównie grafiką oraz ilustracją. Poza tym rysuje, maluje, projektuje i fotografuje. Tematem wiodącym jej prac jest człowiek.


rozwiń
31 stycznia 2013 DUCH - muzyka do niemych filmów
 • MUZYKA DO NIEMYCH FILMÓW vol. 5: DUCH zagra ponownie muzykę na żywo do Dr. Jekyll & Mr. Hyde !

  ---------------------------------------------
  DUCH kontynuuje cykliczną serie z muzyką filmową w krakowskiej galerii ONAMATO. Zespół ponownie zagra kompozycje autorstwa Stanisława Jana Klemensa Słowińskiego do filmu Dr. Jekyll & Mr. Hyde (reż. John S. Robertson, 1920 r.).

  Grupa od kilku lat zdobywa uznanie i wyróżnienia w konkursach, na festiwalach i koncertach. Wystąpili m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (Duża Scena SlotArt Festiwal 2012, Slot Fest "O Wschodzie", Festiwalu Rozstaje 2011, Warsaw Music Week 2012).

  Jest to jeden z niewielu - jeśli nie jedyny – w Polsce zespół, który koncertuje z tego typu materiałem hipnotyzując podczas koncertu tak tajemniczą muzyką, jak i klimatycznym obrazem.

  PROMO VIDEO:
  http://www.youtube.com/watch?v=M6NZnvdGdTI

  Więcej info:
  http://www.facebook.com/DUCHpl

  Start: g.19:00
  Wstęp: 15 zł.

  ZAPRASZAMY !!!!

rozwiń